انجمن صنفی معلمان کردستان_مریوان؛ اسکندر لطفی و مسعود نیکخواه به یک بازداشتگاه امنیتی در سنندج منتقل شدند

اسکندر لطفی و مسعود نیکخواه

اسکندر لطفی و مسعود نیکخواه، از اعضای هیات مدیره انجمن صنفی معلمان کردستان_مریوان، که پیشتر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند جهت مراحل بازجویی به یکی از بازداشتگاه‌های این نهاد امنیتی در سنندج منتقل شدند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز یکشنبه 11 اردیبهشت‌ ماه 1401، اسکندر لطفی و مسعود نیکخواه از اعضای هیات مدیره انجمن صنفی معلمان کردستان_مریوان جهت بازجویی به یک بازداشتگاه امنیتی در سنندج منتقل شدند.

یک منبع مطلع در این رابطه به گزارشگر کمپین گفت: بامداد روز یکشنبه یازدهم اردیبهشت‌ماه، این دو فعال صنفی معلمان  پس از بازداشت توسط اطلاعات سپاه جهت بازجویی به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در سنندج منتقل شدند.

این منبع مطلع افزود: این دو فعال صنفی معلمان طی مدت بازداشت تنها یک تماس تلفنی یک دقیقه‌ای با خانواده‌هایشان داشته‌اند.

این منبع مطلع اظهار داشت: این دو عضو هیات مدیره انجمن صنفی معلمان کردستان – مریوان طی مدت بازداشت از دسترسی به وکیل و ملاقات با خانواده محروم بودند.

از دیگر سو نیز، شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران اعلام کرده است: اسکندر لطفی و مسعود نیکخواه ششمین روز اعتصاب غذای خود در بازداشت را سپری می‌کنند.

بامداد روز یکشنبه یازدهم اردیبهشت‌ماه، اسکندر لطفی، شعبان محمدی و مسعود نیکخواه از اعضای هیات مدیره انجمن صنفی معلمان کردستان_مریوان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و بعد از ظهر همان روز شعبان محمدی آزاد شد.

تاکنون از دلیل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه اسکندر لطفی و مسعود نیکخواه اطلاع دقیقی به دست نیامده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید