دادگاه انقلاب مریوان؛ احضار صلاح آزادی، معلم و فعال صنفی فرهنگیان

صلاح آزادی

دادگاه انقلاب شهرستان مریوان با ارسال ابلاغیه‌ای کتبی، صلاح آزادی، را به جلسه دادگاه فراخواند. او به مصادیق اتهاماتی همچون تبلیغ علیه نظام، تشویش اذهان عمومی و هواداری از احزاب کُرد مخالف نظام، از طریق بارگذاری فیلم و تصاویر در فضای مجازی، تفهیم اتهام شده بود.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان کشور، روز چهارشنبه ۱۱ خرداد ماه ۱۴۰۱، با انتشار گزارشی نوشت: صلاح آزادی، معلم و فعال صنفی فرهنگیان، ساکن شهرستان مریوان از توابع استان کردستان، توسط شعبه دادگاه انقلاب این شهرستان محاکمه خواهد شد.

براساس ابلاغیه ای که به دست صلاح آزادی رسیده، از این فعال صنفی فرهنگیان خواسته شده ساعت ۱۰ چهارشنبه ۱۱ خرداد ماه ۱۴۰۱، در محل شعبه دادگاه انقلاب مریوان برای ارائه دفاعیه در خصوص اتهامات《تبلیغ علیه نظام》،《تشویش اذهان عمومی》و《هواداری از احزاب کُرد مخالف نظام از طریق بارگذاری فیلم و تصاویر در فضای مجازی》حاضر شود.‌

لازم به ذکر است، صلاح آزادی، در تاریخ ۲۷ فروردین ماه ۱۴۰۱، پس از حضور در شعبه ۱ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب این شهرستان و طی مراحل بازپرسی و تفهیم اتهام با تودیع قرار کفالت آزاد شد.

این فعال صنفی فرهنگیان، در تاریخ ۲۲ فروردین ماه ۱۴۰۱، با دریافت ابلاغیه ای کتبی توسط شعبه ۱ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب مریوان به این جلسه بازپرسی احضار شده بود.

صلاح آزادی، در تاریخ ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۱، به پلیس فتا در شهرستان مریوان احضار و گوشی تلفن‌همراه او ضبط شد.

بازداشتهای گسترده فعالان صنفی فرهنگیان در حالی صورت می‌گیرد که مطالبات آنها صنفی و برای دستیابی به حقوق شهروندی خود و در راستای اصل ۲۷ قانون اساسی ایران تجمعات اعتراضی را برگزار کردند.‌

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید