زندان مریوان؛ برزان محمدی، فعال مدنی دست به اعتصاب غذا زد

برزان محمدی

برزان محمدی، فعال مدنی محبوس در زندان مریوان اعتصاب غذا کرده است. وی در اعتراض به تصمیم مسئولین زندان به انتقال او به قرنطینه زندان هم اکنون در اعتصاب بسر می‌برد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ برزان محمدی، فعال مدنی محبوس در زندان مریوان،  از روز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، اعتصاب غذا کرده است.

بر اساس این گزارش، آقای محمدی چندی قبل به دلیل عدم شرکت در مراسمات مذهبی زندان، به قرنطینه منتقل شد. وی در اعتراض به این تصمیم هم اکنون در اعتصاب بسر می‌برد.

برزان محمدی در تاریخ ۱۷ خردادماه ۱۴۰۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه سروآباد منتقل و یک روز بعد از بازداشتگاه این نهاد امنیتی به زندان مریوان منتقل شد.

وی نهایتا توسط دادگاه انقلاب مریوان و به ریاست قاضی روزبه بهبودی، از بابت اتهامات توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام به ۲۲ ماه و ۱۷ روز حبس تعزیری محکوم شد.

برزان محمدی، شهروند اهل شهرستان سروآباد پیش از این نیز در جریان اعتراضات سراسری مردادماه ۹۷ به دلیل فعالیت در فضای مجازی بازداشت و توسط دادگاه انقلاب تهران به شش سال حبس تعزیری محکوم شد.

این حکم در مرحله تجدیدنظر به ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری تقلیل یافت. وی که خردادماه ۹۹ از زندان اوین به مرخصی اعزام شده بود، نهایتا  ۱۵ تیرماه همان سال طی یک تماس تلفنی از واحد اجرای احکام دادسرای اوین، از آزادی زودهنگام خود مطلع شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید