استان مازندران؛ سیاوش امامی، شهروند اهل آمل توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد

سیاوش امامی

ماموران امنیتی در شهر آمل از توابع استان مازندران، سیاوش امامی را بازداشت کردند. هنوز از مصادیق اتهامات وارده به این شاعر و فعال مدنی اطلاعی در دست نیست.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ روز دوشنبه ۹ خرداد ماه ۱۴۰۱، سیاوش امامی، شاعر و فعال مدنی، ساکن آمل از توابع استان مازندران، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

یک منبع مطلع در اینباره گفت:”ماموران با مراجعه به محل کار سیاوش امامی پس از تفتیش محل کار این فعال مدنی و ضبط برخی وسائل شخصی او از قبیل گوشی تلفن‌همراه او را بازداشت کردند و پیگیری خانواده و نزدیکان سیاوش برای اطلاع از مکان‌نگهداری او نتیجه مانده است.”

لازم به ذکر است، سیاوش امامی، در تاریخ ۲۳ مرداد ماه ۱۴۰۰، برای سپری کردن دوران حبس تعزیری خود بازداشت و به زندان آمل منتقل شد و با اعمال بخشنامه آزادسازی زندانیان به علت شیوع کرونا پیش از اتمام دوران حبس خود آزاد شده بود.

این فعال مدنی، در تاریخ ۲۰ تیر ماه ۱۴۰۰، توسط شعبه یک دادگاه انقلاب آمل با اتهام《فعالیت تبلیغی علیه نظام》محاکمه و به تحمل ۳ ماه و ۱ روز حبس تعزیری محکوم شده بود.

سیاوش امامی، اواخر خرداد ماه ۱۴۰۰، همزمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، توسط ماموران اداره اطلاعات شهرستان نور از توابع استان مازندران بازداشت و پس از انتقال به بازداشتگاه این ارگان امنیتی و طی مراحل بازجوئی در اوایل تیرماه همان سال با تودیع وثیقه ای به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان آزاد شده بود.‌

پیشتر هم‌در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹، سیاوش امامی به اتهام فعالیت در فضای مجازی توسط ماموران پلیس فتا در شهرستان نور بازداشت شده بود.‌

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید