دادگاه تجدیدنظر استان خوزستان؛ امین‌ انصاری‌فر و پسر او آرمان‌ انصاری‌فر به تحمل سه ماه حبس تعزیری و پنج سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شدند

امین‌ انصاری‌فر و پسر او آرمان‌ انصاری‌فر

شعبه دادگاه تجدیدنظر استان خوزستان احکام حبس تعزیری و مجازات تکمیلی صادره بدوی بر عیله امین و آرمان انصاری‌فر را عینا تائید کرد. مصادیق اتهامات وارده به این پدر و پسر فعالیت تبلیغی علیه نظام، عنوان شده است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ طی روزهای اخیر، امین‌ انصاری‌فر و پسر او آرمان‌ انصاری‌فر، توسط شعبه دادگاه تجدیدنظر استان خوزستان هر یک به تحمل سه ماه حبس تعزیری و پنج سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شدند. شعبه اجرای احکام شهرستان بهبهان با ارسال ابلاغیه ای کتبی آنها را برای تحمل حبس فراخواند.

براساس این گزارش، احکام‌حبس تعزیری و ممنوعیت خروج از کشور صادره بر علیه امین‌انصاری فر و مسر او آرمان انصاری فر، در شعبه دادگاه تجدیدنظر استان خوزستان بدون تشکیل جلسه دادرسی عینا تائید و پس از ارجاع پرونده به شعبه اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بهبهان‌ با ارسال ابلاغیه ای کتبی ابن پدر و فرزند باید ظرف مدت ۱۰ روز از تاریخ دریافت ابلاغیه برای تحمل حبس خود را به آن واحد قضایی معرفی کنند.

لازم به ذکر است، امین انصاری فر و آرمان‌انصاری فر، در تاریخ ۱۶ فروردین ماه ۱۴۰۱، توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شهرستان ماهشهر به ریاست قاضی مهران مهمان نواز، به اتهام《فعالیت تبلیغی علیه نظام》هر یک به تحمل سه ماه حبس تعزیری با احتساب روزهای بازداشت اولیه و همچنین پنج سال محرومیت خروج از کشور محکوم شده بودند.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات امین و آرمان انصاری فر، در تاریخ دوشنبه ۲۳ اسفند ماه ۱۴۰۰، توسط شعبه یک دادگاه انقلاب ماهشهر بصورت آنلاین از طریق ویدیو کنفرانس برگزار و برای آزادی هر یک از این افراد وثیقه ای به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان صادر شد و این شهروندان در تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۴۰۰، با تودیع وثیقه مذکور آزاد شدند.

آرمان انصاری فر، در تاریخ یک اسفند ماه ۱۴۰۰، در پی یورش ماموران اداره اطلاعات بهبهان به منزل پدری او بازداشت و به بازداشتگاه این ارگان امنیتی منتقل شده بود.

همچنین، در تاریخ ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۰، امین انصاری فر، در پی احضار به شعبه چهار بازپرسی دادسرای بهبهان، بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات بهبهان منتقل شده بود.

آرمان انصاری فر، پیشتر هم در تاریخ ۲۳ آذر ماه ۱۴۰۰، بصورت تلفنی، به شعبه چهار بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بهبهان احضار و با توجه به غیرقانونی بودن این احضار از حضور در آن جلسه بازپرسی سر باز زده بود.

فرزاد انصاری‌فر، فرزند امین انصاری فر و بردار آرمان و فرزانه انصاری فر، در جریان‌ اعتراضات به گرانی ناگهانی بنزین و توروم در تاریخ ۲۵ آبان ۱۳۹۸، در بهبهان بر اثر اصابت گلوله به سرش جان باخت.

پرونده شکایت خانواده فرزاد انصاری فر، برای معرفی آمران و عاملان قتل فرزندشان، همچون دیگر خانواده‌های جان‌باختگان آبان تاکنون بی‌نتیجه مانده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید