فیروز موسی لو، زندانی سیاسی، در زندان مرکزی ارومیه اعدام شد

فیروز موسی لو

فیروز موسی لو، زندانی سیاسی، در زندان مرکزی ارومیه اعدام شد. او روز شنبه پس از احضار به افسر نگهبانی زندان، به انفرادی منتقل شده بود. این زندانی بدون ملاقات با خانواده خود اعدام شده است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ روز دوشنبه 30 خردادماه ۱۴۰۱، فیروز موسی لو، اهل بخش قطور از توابع شهرستان خوی در استان آذربایجان غربی و زندانی سیاسی محکوم به “قصاص نفس” در زندان ارومیه اعدام شد.

فیروز موسی لو، تیر ماه سال ۱۳۹۸ پس از بازگشت به ایران و معرفی خود به سپاه پاسداران در شهرستان سردشت بازداشت و پس از طی مراحل بازجویی به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد.

لازم به ذکر است، فیروز موسی لو، در تاریخ ۱۶ اسفند ماه ۱۴۰۰، توسط شعبه دو دادگاه انقلاب ارومیه《محاربه از طریق عضویت در احزاب مخالف نظام》به اعدام محکوم شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده، فیروز موسی لو، طی روزهای گذشته توسط شعبه دو دادگاه انقلاب ارومیه برگزار شده بود.

فیروز موسی لو، در تاریخ ۲۰ تیر ماه ۱۳۹۸، در حالی که در کُردستان عراق از سفارت ایران امان نامه دریافت کرده بود پس از ورود به کشور در شهرستان سردشت، توسط ماموران اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و جهت بازجویی به بازداشتگاه این ارگان امنیتی در شهر ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی منتقل شد و در تاریخ ۱۱ دی ماه ۱۳۹۸، پس از اتمام مراحل بازجویی و تفهیم اتهام به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد.

این زندانی سیاسی، همچنین در تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹، از بند ۱۲ زندان مرکزی ارومیه بدون اطلاع قبلی از این زندان به مکان نامعلومی منتقل و چندی بعد به زندان ارومیه بازگردانده شد.

فیروز موسی لو، در دوران بازجویی و تفهیم اتهام از حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق شهروندی یک متهم محروم بوده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید