سجاد شکری فعال مدنی، با اتمام مراحل بازجویی از یکی از بندهای امنیتی زندان اوین با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

سجاد شکری

سجاد شکری، پس از طی‌ مراحل بازجویی و تفهیم اتهام با تودیع وثیقه آزاد شد.‌ هنوز از مصادیق اتهامات وارده به این فعال مدنی، اطلاعی در دست نیست.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ روز پنجشنبه دو تیر ماه ۱۴۰۱، سجاد شکری، فعال مدنی، پس از اتمام مراحل بازجویی و تفهیم اتهام با تودیع وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

براساس این گزارش، آزادی سجاد شکری با تودیع وثیقه ای به مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان بطور موقت صورت گرفته است.

لازم به ذکر است، سجاد شکری در تاریخ ۲۱ خردادماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و جهت بازجویی به سلول انفرادی یکی از بندهای امنیتی زندان اوین منتقل شده بود.

سجاد شکری، پیش از این هم در تاریخ ۱۶مرداد ماه ۱۳۹۹، در خیابان ۱۲ فروردین، حوالی خیابان انقلاب تهران، توسط ماموران اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و به مدت ۱۰ روز در سلول انفرادی بند ۲ الف این ارگان امنیتی واقع در زندان اوین منتقل و پس از اتمام بازجوئی به اندرزگاه ۴ زندان اوین منتقل شد.

با آغاز مراحل بازپرسی، این فعال کارگری اوایل شهریور ماه ۱۳۹۹، توسط بازپرس شعبه ۲ دادسرای زندان اوین تفهیم اتهام شد و برای آزادی موقت وی قرار وثیقه ای به مبلغ ۵ میلیارد ریال صادر شد اما با توجه با ناتوانی در تامین وثیقه او همچنان در بازداشت ماند.

در تاریخ ۱۶ شهریور ماه ۱۳۹۹، سجاد شکری، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ایمان افشاری با اتهامات《اجتماع و تبانی به قصد علیه امنیت کشور》،《نشر اکاذیب》و《تبلیغ علیه نظام》، در مجموع به تحمل ۴ سال حبس تعزیری محکوم شد و این در حالی بود که جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این فعال کارگری بدون حضور وکیل وی برگزار شد.

این فعال کارگری، در تاریخ ۲۴ آذر ماه ۱۴۰۰، پس از سپری کردن بخشی از حبس تعزیری خود بطور مشروط از زندان اوین آزاد شد.‌

این فعال کارگری، در سال ۱۳۹۹ پش از بازداشت و طی مراحل دادرسی به ۴ سال حبس تعزیری محکوم شد و پس از سپری کردن بخشی از حبس خود آذر ماه سال ۱۴۰۰ آزاد شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید