تعیین وقت دادگاه تجدید نظر مصطفی عزیزی

Mostafa Azizi Parasto Azizi مصطفی عزیزی پرستو عزیزی_kampain..info
مصطفی عزیزی در کنار دخترش پرستو عزیزی
دادگاه تجدید نظر «مصطفی عزیزی» نویسنده و تهیه‌ کننده سابق تلویزیون دولتی ایران محبوس در بند ۸ زندان اوین ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه ۲۹ شهریورماه در شعبه‌ی‌ ۵۴ دادگاه  انقلاب به ریاست «قاضی پورعرب» برگزارخواهد شد.
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، دادگاه رسیدگی به پرونده «مصطفی عزیزی» پیش تر در روز دوشنبه ۱۱ خرداد ماه ۱۳۹۴ از سوی شعبه ۱۵دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی «ابولقاسم صلواتی» برگزار و وی به ۸ سال زندان محکوم شد.
اتهامات انتصابی وی اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور (در داخل و خارج) ۵ سال، اقدام علیه امنیت ملی (سایبری) ۱ سال ، و توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی ۲ سال اعلام شده است.
در این مرحله، وی به حکم صادره اعتراض کرد و خواهان دادگاه تجدید نظر شد که این درخواست از سوی وکیل وی «یوسف افتخار جهرمی» به دادگاه ارسال و دادگاه تجدید نظر وی در ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه ۲۹ شهریورماه در شعبه‌ی‌ ۵۴ دادگاه انقلاب به ریاست «قاضی پورعرب» برگزار خواهد شد.
«مصطفی عزیزی» از ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۳ در زندان اوین به سر می‌برد، وی پس از تحمل حدود یک ماه انفرادی در بند دو الف زیر نظر سپاه پاسداران، اواسط اسفند ماه سال گذشته به بند هشت سالن هفت زندان اوین منتقل شده است.
عزیزی مقیم کشور کاناداست. او یک ماه پس از بازگشت به ایران برای دیدار با خانواده‌اش، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
وی تهیه‌ کننده سابق تلویزیون جمهوری اسلامی ایران، عضو آسیفای بین‌المللی (انجمن بین‌المللی سازندگان و دوست‌داران فیلم‌های انیمیشن) بوده و به مدت چهار سال مدیر‌عامل آسیفای ایران بوده است.
«مصطفی عزیزی» از سال ۱۳۶۵، نویسنده و سردبیر برنامه‌های علمی و آموزشی رادیو ایران بود. سال ۱۳۶۹ به تلویزیون رفت و مدیر واحد انیمیشن کامپیوتری شد. مدیریت گروه مهندسی نرم‌افزار صدا و سیما هم در آن زمان بر عهده او بود. همکاری او با تلویزیون به عنوان تهیه‌کننده نیز از همین زمان آغاز شد.
او در دهه‌ ۷۰ و ۸۰ خورشیدی، مسابقه‌ «تلاش» و مجموعه‌ تلویزیونی «مسافر» و «راه بی‌پایان» را برای تلویزیون دولتی ایران تهیه کرد که از برنامه‌های پربیننده‌ آن زمان بودند.
این زندانی سیاسی محبوس در بند ۸ زندان اوین به علت ازدحام جمیعت و کمبود جا دراین بند از شرایط بسیار بد نتفسی و تشدید بیماری آسم رنج می برد.
به علت گرمای بیش از حد در فصل تابستان، بند ۸ زندان اوین به علت ازدحام بیش از حد جمیعت و کمبود جا و نداشتن تهویه جهت تصفیه هوا شرایط بسیار دشواری را برای زندانیان این بند از لحاظ تنفسی ایجاد کرده است.
در خرداد ماه سال جاری نیز زندانیان این بند با مشکل نبود آب گرم روبرو شده بودند و سرمای آب باعت آزار زندانیان شده بود.
همچنین پیش تر یک منبع آگاه در گفتگویی با کمپین گفته بود “یک ویروسی در بند ۸ آمده که در واقع شبیه نوعی مسمومیت است و تنی چند از زندانیان به آن مبتلا شده اند به طوری که سینوس ها ی وقسمت های گوارشی را تحریک و مورد عفونت قرار داده و باعث تنگی نفس، حالت تهوع شده به صورتی که حتی نوشیدن آب آشامیدنی نیز دشوار خواهد بود”
طی چند روز گذشته «مصطفی عزیزی» نیز با عفونت سینوس‌ها وقسمتهای گوارشی مواجه شده است.
یک منبع آگاه از وضعیت وی در گفتگویی با کمپین گفت ” چندی پس از انتشار ویروسی در بند ۸ زندان اوین و همچنین قطعی آب گرم به مدت چند هفته مصطفی عزیزی دچار سرفه‌های ممتد، تنگی نفس و همچنین احساس درد در قفسه‌ی سینه اش شده و به علت تشدید بیماری آسم که پیش تر به آن مبتلا بوده است، شرایط کنونی را برای وی بسیار دشوار ساخته است”

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید