وزارت اطلاعات شیراز؛ سه شهروند بهایی با اتمام مراحل بازجویی به صورت موقت با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند

ژیلا شرفی نصرآبادی، نگار ایقانی و شقایق خانه زرین

نگار ایقانی، شقایق خانه زرین و ویدا شرفی نصرآبادی، سه شهروند بهایی اهل شیراز پس از اتمام بازجویی ها به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ روز سه شنبه چهارم مردادماه ۱۴۰۱، نگار ایقانی، شقایق خانه زرین و ژیلا شرفی نصرآبادی، سه شهروند بهایی اهل شیراز پس از طی مراحل بازجویی و تفهیم اتهام با تودیع وثیقه آزاد شدند.

براساس این گزارش، آزادی این سه شهروند بهایی با تودیع وثیقه و تحمل بلاتکلیفی در بازداشت صورت گرفته و هر یک از این افراد باید در انتظار دریافت ابلاغیه تاریخ دادرسی یا تشکیل جلسه بازپرسی خود در دادسرا باشند.

لازم به ذکر است، شقایق خانه زرین، نگار ایقانی و ژیلا شرفی نصرآبادی، در دوران بازداشت خود به بیماری کرونا مبتلا شده و از حق درمان محروم مانده بودند.

در تاریخ ۲۰ تیر ماه ۱۴۰۱، ژیلا شرفی نصرآبادی و شقایق خانه زرین توانستند《با حضور مأموران اداره اطلاعات》با خانواده های خود ملاقات کردند اما بازجوی پرونده مانع ملاقات و تماس نگار ایقانی با خانواده اش شده بود.

شقایق خانه زرین، ژیلا شرفی نصرآبادی و نگار ایقانی، در تاریخ ۵ تیر ماه ۱۴۰۱، توسط ماموران اداره اطلاعات شیراز بازداشت و به بازداشتگاه پلاک ۱۰۰ این ارگان امنیتی منتقل شده بودند.‌

همچنین از میان این ۳ شهروند بهایی، نگار ایقانی، در کنکور سراسری سال ۱۳۹۸، پس از قبولی به علت اعتقاد به دیانت بهایی از حق ادامه تحصیل با ادعای《نقص در پرونده》محروم شد.

در تاریخ ۳۰ تیر ماه ۱۴۰۱، جامعه جهانی بهائی با انتشار بیانیه ای نسبت به افزایش فشارهای امنیتی و موج گسترده بازداشت، سرکوب محرومیت بهائیان ایران از حقوق شهروندی شان در ایران هشدار داد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید