زخمی شدن یک کولبر بر اثر «انفجار مین» در مناطق مرزی بانه

عبدالرحمان ریحانی

یک کولبر اهل روستای «شوی» به نام عبدالرحمان ریحانی از توابع شهر بانه بر اثر انفجار مین در نوارمرزی “ساردآو” بانه از ناحیه پا زخمی شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، شامگاه چهارشنبه دوم فروردین‌ماه ١۴٠٢، یک کولبر به نام عبدالرحمان ریحانی ۳۷ ساله  اهل روستای “شوی” از توابع شهر بانه بر اثر انفجار مین در ارتفاعات مرزی “ساردآو” بانه از ناحیه پا به شدت زخمی شد.

لازم به ذکر است که این کولبر جهت مداوا به بیمارستان شهریار تبریز منتقل و روز جمعه چهارم فروردین‌ماه ١۴٠٢ تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت‌های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

سه استان کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی در نوار مرزی ایران با عراق و ترکیه محل اصلی فعالیت افرادی است که به دلیل فقدان اشتغال و مشکلات گسترده اقتصادی به کولبری روی می‌آورند.

هرساله ده‌ها تن از کولبران بر اثر شلیک مستقیم نیروهای مرزبانی، سرما، غرق شدن در رودخانه و سقوط از ارتفاع کشته و یا زخمی می‌شوند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید