تهدید امین انواری رستمی از سوی مسوولین و اجبار وی جهت تماس وی با خانواده

«امین انواری رستمی» فعال مدنی در پی تماس تلفنی بسیار کوتاه با خانواده، از تهدید شدید خود از سوی مسوولین نسبت به اعتراضات و مصاحبه های «فرح بخشی» مادرش گفته و خواستار توقف سریع آنها از سوی مسوولین شده است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، «فرح بخشی» مادر «امین انواری رستمی» در پی گفتگویی با کمپین گفته” امین در ساعت های پایانی تجمع اعتراضی روز دوشنبه ۲۷ مهر ماه در مقابل دفتر لاستیک دنا واقع درمیدان ونک، در پی تماس تلفنی بسیار کوتاه با پدرش گفته “مسوولین به من گفته اند به مادرت بگو ساکت باشد و دست از شرکت در تجمعات اعتراضی و مصاحبه با رسانه های بیگانه بردارد در صورت تداوم این اعتراضات و مصاحبه به طرز بسیار وحشتناکی با تو برخورد خواهد شد و نتیجه آن بسیار برایت بدخواهد بود”
«فرح بخشی» در ادامه گفتگو افزود ” مسوولین به امین گفته اند که به هیچ عنوان اجازه ذکر محل نگهداری و علت بازداشت اخیرت را به خانواده نداری و به آنان بگو جهت ملاقات با تو تلاشی نکنند.همچنین امین در هنگام تماس گفت من حالم خوب است و نگران من نباشید. اما ما از منابع بسیار آگاه می دانیم که امین را مجبور به گفتن این صحبت کرده اند و فرزندم در شرایط بسیار بدی تحت شکنجه و بازجویی قرار دارد و تمام کار مسوولین جهت مناسب بود شرایط امین دروغ و فریبی بیش نیست”
«امین انواری رستمی» پس از بازداشت اخیر خود پیش تر تنها طی دو تماس تلفنی بسیار کوتاه، از حضور خود در دادسرای ۲ زندان اوین خبر داده بود.
«فرح بخشی» چندی پیش در گفتگویی با کمپین گفته بود “یک منبع کاملا مطلع و آگاه از نگهداری «امین» در سلول های انفرادی زندان اوین، بازجویی و تحت فشار قرار دادن وی جهت اعترافات دروغین علیه خود خبر داده و وضعیت کنونی وی را کاملا نگران کننده توصیف کرده است”
خانواده این فعال مدنی با تلاش های بی وقفه خود جهت ملاقات با فرزندشان در زندان اوین، همچنان با ممانعت مسوولین از ملاقات روبرو هستند.
مسوولین هیچگونه پاسخی را جهت وضعیت کنونی و محل دقیق نگهداری و همچنین علت بازداشت اخیر «امین انواری رستمی» به خانواده اعلام نکرده اند.
همچنین از رسیدگی به پرونده بازداشت اخیر «امین» و همچنین ملاقات « امیر سالار داودی» وکیل « امین» با موکلش در زندان از سوی مسوولین ممانعت به عمل آمده است.
پیش تر در صبح روز یکشنبه ۱۲ مهر ماه ۱۳۹۴ نیروهای امنیتی با چهار خودروی متعلق به نهادهای امنیتی به حکم شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین با حضور در منزل این دانشجوی ترم ۶ مهندسی نرم افزار دانشگاه امیر کبیر (پلی تکنیک) پس از تفتیش منزل و ظبط اموال شخصی نامبرده را بازداشت کردند.
این فعال مدنی طی تماس تلفنی می بایست ظهر روز یکشنبه ۱۲ مهر ماه سال جاری در دادسرای اوین حاضر می شد.
این دانشجوی ترم ۶ مهندسی نرم افزار دانشگاه امیر کبیر (پلی تکنیک) پیش تر از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی «احمدزاده» به اتهام انتسابی حمایت از “همجنسگریان”، “تبلیغ علیه نظام”، “توهین به رهبری”، “حمایت از خواننده شاهین نجفی” ،”توهین به مصباح یزدی و مقامات کشوری” و “حمایت از بهاییت” به دو سال و نیم حبس محکوم شد و حکم صادره پس از پیگیری های وکلا (امیرسالار داودی و خانم هاله موسویان) به ۵ سال حبس تعلیقی تبدیل شد.
«امین انواری رستمی» همچنین در ۹ دی ماه ۱۳۹۳در یک تماس تلفنی از سوی اداره اماکن نیروی انتظامی واقع در خیابان مطهری“جهت یک کار دفتری” احضار و پس از بازجویی بازداشت و به دادسرای ۱۳ اوین منتقل و با قرار وثیقه ۳۰ میلیون تومانی آزاد شد.
پیش تر ویدیوهایی از حضور «فرح بخشی» مادر این فعال مدنی درتجمعات اعتراضی روزهای دوشنبه در مقابل دفتر لاستیک دنا واقع در میدان ونک نبش خیابان گاندی جهت آزادی زندانیان سیاسی و و درخواست محاکمه عاملین ۳۷ سال جنایت روی داده از سوی حکومت اسلامی از سوی « کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی» منتشر شد.
ویدیویی دیگر از مادر این فعال مدنی در روز شنبه ۲۵ مهر ماه در تجمع اعتراضی مقابل زندان اوین و همچنین روز دوشنبه ۲۷ مهر ماه در مقابل دفتر لاستیک دنا واقع در میدان ونک نبش گاندی که در اختیار«کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی» قرار داده شده است در پی می آید.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید