اعدام دستکم یک زندانی به اتهام «مواد مخدر» در زندان سپیدار اهواز

عبدالرضا قلاوند

حکم یک زندانی به‌نام عبدالرضا قلاوند که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بود، در زندان سپیدار اهواز به اجر درآمد. همچنین حکم شلاق یک زندانی دیگر هم در محوطه این زندان به اتهام «نوشیدن مشروبات الکلی» به اجرا درآمد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، صبح روز، دوشنبه ۳۰ مرداد ماه، حکم اعدام یک مرد در زندان سپیدار اهواز به اجرا درآمد.

این زندانی که هویتش عبدالرضا قلاوند، ۲۹ ساله و اهل اندیمشک احراز شده، با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بود.

یک منبع مطلع درخصوص اعدام این زندانی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «عبدالرضا قلاوند به اتهام حمل حدود ۸۰ کیلو هروئین و شیشه به اعدام محکوم شده بود. او از زندان شیبان اهواز، جهت اعدام به زندان سپیدار منتقل شده بود و روز یک‌شنبه آخرین ملاقات را در زندان سپیدار با خانواده خود انجام داد. او پدر دو فرزند بود و از ۱۰ سال پیش بازداشت و در زندان به‌سر برده بود».

این منبع در ادامه گفت: «پس از اعدام قلاوند، ساعت ۱۱ صبح، حکم شلاق یک زندانی دیگر که به اتهام نوشیدن مشروبات الکلی به ۸۰ ضربه شلاق حد محکوم شده بود، در محوطه پشت بند ۵ زندان سپیدار به اجرا درآمد».

اعدام عبدالرضا قلاوند تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

اعدام زندانیانی که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» اعدام شده‌اند، در سه سال گذشته به‌طور مستمر و هر ساله، افزایش شدیدی داشته‌اند. امسال در مقایسه با شش ماه اول سال ۲۰۲۲ که ۹۱ نفر به اتهام‌های مرتبط با مواد مخدر اعدام شده بودند، ۱۲۶٪ افزایش را شاهد بوده و ۲۰۶ اعدام با این اتهام به ثبت رسیده است.

۱ دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید