اعدام دو زندانی به اتهام «قتل عمد» در زندان مرکزی خرم‌ آباد

اعدام

حکم دو زندانی به‌نام‌های محمدباقر بازگیر و ساسان فرضی‌پور که با اتهام «قتل عمد» به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بودند، در زندان مرکزی خرم آباد به اجرا درآمد. محمدباقر بازگیری به اتهام «قتل یک روحانی» بازداشت و به اعدام محکوم شده بود.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، صبح روز شنبه هشتم مهر ماه ۱۴۰۲، حکم اعدام دو مرد در زندان مرکزی خرم آباد به اجرا درآمد.

این دو زندانی که هویتشان محمدباقر بازگیر و ساسان فرضی‌پور، ۳۱ ساله احراز شده، با اتهام «قتل عمد» به قصاص نفس محکوم شده بودند.

یک منبع مطلع درخصوص اعدام این دو زندانی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «محمدباقر بازگیر متهم بود دو سال پیش درپی مشاجره لفظی با یک روحانی درگیر می‌شود و در این درگیری فرد روحانی جان خود را از دست می‌دهد. ساسان فرضی‌پور نیز متهم بود که ۵ سال پیش در یک تالار عروسی در خرم آباد، درطی یک درگیری دسته‌جمعی فردی را به قتل رسانده است. ساسان درطول این چند سال بارها اعلام کرده بود که کسی را نکشته و قاتل اصلی از تالار عروسی فرارکرده است».

اعدام این دو زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید