سمیرا سبزیان اعدام شد

سمیرا سبزیان

حکم سمیرا سبزیان، کودک-همسری که به اتهام قتل شوهرش به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود، در زندان قزل‌حصار کرج به اجرا درآمد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، صبح  روز چهارشنبه ۲۹ آذر ماه ۱۴۰۲، سمیرا سبزیان، در زندان قزل‌حصار کرج اعدام شد.

مژگان کشاورز، کنشگر مخالف حجاب اجباری و از زندانیان سیاسی سابق، در حساب کاربری ایکس(توییتر) نوشت: «خداحافظ دوستم🖤 سمیرا ببخش من و تمام تلاشمو کردم ،نشد… یک قربانی دیگر اعدام شد! سمیراسبزیان را دقایقی پیش کشتند. جمهوری اسلامی قاتل انسانیت است.»

سمیرا سبزیان، روز سه‌شنبه ۲۱ آذر ماه ۱۴۰۲، جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شده بود. دو فرزند او برای اولین بار و برای ملاقات آخر با وی دیدار کردند و او به قرنطینه زندان منتقل شده‌ بود.

یک منبع مطلع در این‌باره گفت: اولیای دم برای یک هفته به وی فرصت داده اند بعد از اتمام این فرصت وی اعدام خواهد شد.

سمیرا سبزیان در سن ۱۵ سالگی ازدواج کرده و یک کودک-همسر بوده است.

سمیرا سبزیان در زمان وقوع قتل دو فرزند هفت ساله و شش ماهه داشت.

سمیرا از حدود ۱۰ سال پیش به این اتهام بازداشت شده و در تمام این مدت از دیدار فرزندان خود محروم بوده است. وی برای اولین بار در این سال‌ها، فرزندان خود را برای ملاقات آخر پیش از اجرای حکم اعدام ملاقات کرده است.

سمیرا به امید اینکه از پدر و مادر شوهرش رضایت بگیرد، از ملاقات فرزندان خود که اکنون حدودا ۱۷ ساله و ۱۰ ساله ساله هستند، امتناع کرده بود. زیرا پدر و مادر شوهرش می‌گفتند که او نباید ادعای حضانت برای فرزندانش کند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید