جان سامان یاسین به دلیل محرومیت از رسیدگی پزشکی در معرض خطر است

سامان یاسین

سامان یاسین، خواننده و ترانه‌ساز بازداشت‌شده کُرد و اهل کرمانشاه، به دلیل حمایت از اعتراضات مردمی بازداشت شده است، به دلیل محرومیت از رسیدگی پزشکی در وضعیت نگران‌کننده‌ای به سر می‌برد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، سامان یاسین، خواننده و ترانه‌ساز بازداشت ‌شده کُرد و اهل کرمانشاه، به دلیل محرومیت از رسیدگی پزشکی در وضعیت نگران‌کننده‌ای به سر می‌برد.

وی به دلیل ادامه اعتصاب داروها و همچنین، محرومیت از حق دسترسی به خدمات پزشکی در وضعیت سلامتی نامناسبی قرار دارد.

این هنرمند جوان مردمی، به دلیل پارگی سمت چپ بینی بر اثر شکنجه در زمان بازجویی، دچار مشکلات حاد تنفسی شده است.

سامان یاسین پیش از این متعاقب تشنج ناشی از اعتصاب دارویی، به بهداری داخل زندان قزلحصار انتقال یافته و پس از ساعاتی بار دیگر به داخل بند این زندان بازگردانده شد.

روز دوشنبه اول آبان ماه سال جاری، جلسه رسیدگی به پرونده سامان یاسین که قرار بود در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران برگزار شود، به دلایل نامعلومی لغو شد. پیشتر دو جلسه دیگر دادگاه وی در روزهای ١٨ اردیبهشت و ١٨ شهریور ماه، لغو شده بود.

این زندانی سیاسی اخیرا دچار خون‌ادراری شده و در دفع ادرار درد شدیدی را متحمل می‌شود؛ با این وجود با ادعای اینکه جواب کمیسیون پزشکی او ارجاع نشده، از اعزامش به مراکز درمانی خارج زندان ممانعت شد.

سامان یاسین، روز چهارشنبه یازدهم مرداد ماه از زندان رجایی‌شهر به بند هشت زندان اوین و روز دوازدهم شهریور ماه، از این زندان به ندامتگاه قزلحصار کرج منتقل شد.

این هنرمند در هفتم آبان ماه، از بابت اتهاماتی شامل “محاربه” توسط دادگاه عمومی و انقلاب تهران به اعدام محکوم شد. این حکم در دیوان عالی کشور نقض شده و پرونده وی جهت رسیدگی مجدد به شعبه هم عرض ارجاع شد

سامان صیدی معروف به سامان یاسین، ترانه‌ سرا، آهنگساز و خواننده رپ اهل کرمانشاه و ساکن تهران، روز یک‌شنبه دهم مهر ماه به دلیل حمایت از اعتراضات توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت و پس از بازجویی به زندان رجایی شهر منتقل شد.

سیامند مینا، شهروند کُرد ساکن روستای «گرده بردان» از توابع مهاباد، در تاریخ ۱۹ دی ۱۴۰۲ بدون ارائه حکم قضایی بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شد. او پس از اتمام مراحل بازجویی از یک بازداشتگاه امنیتی به زندان مهاباد منتقل شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید