گزارشی از آخرین وضعیت پروین میرآسان متهم سیاسی ۶۶ ساله در زندان اوین

زندان اوین

پروین میرآسان، متهم سیاسی ۶۶ ساله و یکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، علیرغم گذشت بیش از ۱۵ ماه از زمان دستگیری همچنان به صورت بلاتکلیف زندانی است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، پروین میرآسان، متهم سیاسی ۶۶ ساله و یکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، علیرغم گذشت بیش از پانزده ماه از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان اوین به سر می برد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این متهم سیاسی ضمن تایید این خبر گفت: “علیرغم گذشت بیش از پانزده ماه از زمان دستگیری خانم میرآسان، حدود ده روز پیش جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات پروین در یک پرونده مشترک با نصراله فلاحی و فرزندش ارغوان فلاحی، در شعبه بیست و ششم دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری برگزار شد. همچنین، وی که مبتلا به بیماری های دیابت، پارکینسون، مشکلات مفاصل و اختلالات عصبی است، تاکنون از رسیدگی مناسب پزشکی و درمانی محروم مانده است.”

به گفته این منبع مطلع، “این پرونده شامل دوازده نفر است که تاکنون از اسامی متهمان دیگر اطلاعی حاصل نشده است.”

خانم میرآسان که دچار اختلالات عصبی است، به طور مداوم خواب‌های پریشان دارد و در هنگام خواب فریاد می‌کشد. گاهی اوقات نیز پیش می‌آید که حالتی مبهوت به خود می‌گیرد و به یک نقطه خیره می‌شود.

پیش‌تر عرفان کرم ویسی، وکیل مدافع پروین میرآسان گفته بود: “خانم میرآسان در پرونده ای مشترک با اعضای خانواده فلاحی به «محاربه»، «افساد فی‌الارض از طریق اقدام گسترده علیه کشور» و «اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم» متهم شده است. کماکان تصمیمی در شعبه ۶ بازپرسی دادسرای اوین در خصوص پرونده این افراد گرفته نشده است.” به گفته آقای کرم ویسی اتهامات “محاربه و افساد فی الارض” از عناوین اتهامی خانواده فلاحی حذف شده و در خصوص این اتهامات قرار منع تعقیب صادر گردیده است.

پروین میرآسان، متولد ۱۳۳۶، در تاریخ سیزدهم آبان ۱۴۰۱، در جریان اعتراضات سراسری توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت شد. وی پس از ۲۸ روز تحمل سلول انفرادی، به زندان عادل آباد شیراز و نهایتا مدتی بعد به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید