اجرای حکم شلاق برای یک فعال مدنی در تبریز

روز جاری حکم ۲۰ ضربه شلاق یک فعال مدنی به نام “میلاد اکبری” در اجرای احکام دادگستری این شهرستان اجرا شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، حکم ۲۰ ضربه شلاق میلاد اکبری، فعال تُرک آذربایجانی روز جاری ۱۹ مهرماه ۱۳۹۷ در اجرای احکام دادگستری تبریز اجرا شد.

پیش‌تر در روز صبح شنبه ۱۴ مهرماه ۹۷ نیروهای امنیتی با یورش به منزل پدری این فعال تُرک آذربایجانی اقدام به تفتیش کرده بودند.

یک منبع مطلع به کمپین گفت : “در زمان حضور ماموران امنیتی، میلاد اکبری در خانه نبود و نتوانسته اند وی را دستگیر کنند، ماموران مادر میلاد را تهدید کردند که اگر تا فردا یعنی یکشنبه ۱۵ مهرماه خودش را معرفی نکند با عواقب بدی روبرو خواهد شد”.

این منبع در ادامه توضیح داد: “میلاد که به احکام زندان و شلاق محکوم شده بود، پس از پرداخت مبلغ ۱ میلیون و هشتصد هزار تومان جزای نقدی بدل از ۴ ماه حبس  به حساب قوه قضائیه و حضور در شعبه ۵ دادگاه اجرای احکام مجددا دستگیر شد و حکم  ۲۰ ضربه شلاق را بر رویش با زور اجرا کردند”.

گفتنی است، میلاد اکبری به همراه مرتضی پروین و اکبر جهانگیری، پیش‌تر از سوی دادگاه بدوی شهرستان کلیبر به اتهام‌های “مشارکت در اخلال نظم عمومی از طریق تجمع غیرقانونی” و “دادن شعارهای نامتعارف در قلعه بابک” با استناد به ماده ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی به تحمل پرداخت جزای نقدی جایگزین حبس ۴ ماهه و تحمل ۴۰ ضربه شلاق تعزیری محکوم‌شده بودند که این احکام در دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی عینا تایید شد.

مطالب مرتبط:

ادامه بازداشت، احضار و سرکوب فعالین مدنی ترک، دست کم ۶۰ تن در آستانه گردهمایی قلعه بابک بازداشت شدند

صدور حکم حبس و شلاق برای بازداشت شدگان قلعه بابک

بازداشت و ضرب و جرح مرتضی پروین فعال مدنی/ ویدئو

حکم ۱۰ ماه حبس تعزیری سهند معالی در دادگاه تجدیدنظر عینا تایید شد

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید