کاهش حکم آفرین چیت ساز در دادگاه تجدید نظر

«محمد مقیمی» وکیل دادگستری از کاهش محکومیت موکل خود «آفرین چیت ساز» در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران خبر داد. به گفته او محکومیت ۱۰ سال موکلش از سوی این شعبه به ۲ سال حبس و منع از اشتغال به کار مطبوعاتی و خبرنگرانی نیز۲ سال تبدیل شده است. حکم صادره در روزگذشته چهارشنبه ۱۷ شهریور ماه به وکیل ابلاغ شده است.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، «آفرین چیت ساز» روزنامه نگار و یادداشت نویس روزنامه ایران یکی از چند روزنامه نگاری بود که در آبان ماه سال گذشته تحت عنوان پروژه نفوذ بازداشت شد.
 
او از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی «مقیسه» مورد محاکمه قرار گرفت و به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت و ارتباط با دولت های بیگانه» به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد.
 
با اعتراض به حکم صادره از سوی وکیل ، پرونده «آفرین چیت ساز» به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران ارجاع شد و در ۹ تیر ماه سال جاری جلسه رسیدگی به پرونده ایشان برگزار شد.
 
حکم ۱۰ سال حبس محکومیت «آفرین چیت ساز» از سوی این شعبه به ۲ سال حبس و منع از اشتغال به کار مطبوعاتی و خبرنگرانی نیز ۲ سال تبدیل شد.
 
حکم صادره در روزگذشته چهارشنبه ۱۷ شهریور ماه به وکیل وی ابلاغ شده است.
 
«آفرین چیت ساز» در تیرماه سال جاری با قرار وثیقه یک میلیارد تومانی به مرخصی استعلاجی اعزام شد.
 
به گفته «محمد مقمیمی» موکلش به دلیل پارگی مینیسک دو زانو و عمل جراحی زانوی پای راست در بیمارستان و در حال حاضر در مرخصی استعلاجی به سر می برد و بنابر تشخیص پزشک معالج باید زانوی پای چپ ایشان نیز مورد عمل جراحی قرار گیرد.از سوی دیگر، با اتمام مرخصی استعلاجی، این روزنامه نگار می بایست جهت ادامه محکومیت خود به زندان مراجعه کند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید