حمیدرضا امینی مجموعا به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شد

صبح روز گذشته جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حمیدرضا امینی، مدیر یک کانال تلگرامی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران با حضور وکیل تسخیری برگزار شد، آقای امینی از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی”، “تبلیغ علیه نظام” و توهین به رهبری” به هشت سال حبس تعزیری محکوم شد. با احتساب محکومیت سه ساله وی از بابت “توهین به مقدسات” این فعال مدنی مجموعا به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، صبح روز گذشته مورخ ۱۱ مهرماه ۹۷ پس از تشکیل جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حمیدرضا امینی، مدیر یک کانال تلگرامی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی، وی به احکام زندان محکوم شد.

یک منبع مطلع درخصوص جزئیات این پرونده به کمپین گفت : “در این جلسه دادگاه حمیدرضا امینی به اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” به ۵ سال حبس تعزیری، به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال حبس تعزیری و به اتهام “توهین به رهبری” به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد”.

از سوی دیگر گزارش شده که آقای حمیدرضا امینی از بابت اتهام «توهین به مقدسات» پس از تشکیل جلسه دادگاه در مردادماه سال جاری به تحمل سه سال حبس محکوم شده است.

حمیدرضا امینی که در فضای مجازی با اکانت “آریوبرزن” فعالیت می کرد، روز ۱۱ آذرماه ۱۳۹۶ بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد و تحت بازجویی قرار گرفت، اما به دلیل عدم همکاری با وزارت اطلاعات در ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۶، به زندان تهران بزرگ مشهور به “فشافویه” منتقل شد و به همین دلیل یک بار دست به اعتصاب غذازده بود و طی وعده مسئولین مبنی بر رسیدگی به وضعیت وی اعتصاب غذای خود را شکسته بود.

درخواست تنی چند از فعالان سیاسی و مدنی برای بازگرداندن حمیدرضا امینی به اوین
حمیدرضا امینی فعال مدنی و زندانی سیاسی دست به اعتصاب غذای خشک زد
گزارش تکمیلی از روند پرونده‌ی «حمیدرضا امینی» فعال تلگرامی در بازداشت و اعتصاب غذا
حمیدرضا امینی دست به اعتصاب غذا زد
تداوم بازداشت حمیدرضا امینی در بند دو الف زندان اوین+سند

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید