نگار حائری کجاست؟

بیش از یک هفته از بازداشت«نگار حائری» گذشت .

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی،ازسرنوشت «نگار حائری» زندانی سیاسی سابق زندان “قرچک ورامین” که طی تماسی درروز دوشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ از سوی وزارت اطلاعات به دادسرای اوین احضار و پس ازحضورش با برخوردی نامناسب بازداشت شد اطلاعاتی دردست نیست.
این حقوقدان و زندانی سیاسی پس از بازداشت به بند زنان زندان اوین “نسوان” منتقل و پس از گذشت یک روز به سلولهای انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین جهت بازجویی منتقل و تا به امروز هیچگونه اخباری از سرنوشت و علت بازداشت وی در دست نیست.
«آریا الماسیان» مادر این زندانی سیاسی به دفعات مکرر جهت دریافت اخبار و یا ملاقات با فرزندش به زندان اوین مراجعه کرده است، اما تا کنون موفق به دریافت هیچگونه جوابی نشده است .
«نگار حائری» پس از تحمل حدود ۸ ماه بازداشت در زندان شهر ری (قرچک ورامین) در۶ اسفند ماه ۱۳۹۳با تودیع وثیقه دو میلیارد تومانی از زندان آزاد شده بود.
این زندانی سیاسی بارها از سوی قاضی “پیرعباس” به علت دادن مشاوره حقوقی رایگان به خانواده های زندانیان سیاسی و اعدام شدگان، و کسانی که حکومت در حقشان اجحاف می‌کرده است مورد بازخواست قرار گرفته است.
«ماشاء الله حائری» پدر نگار نیزپس اعتراضات مردمی به انتخابات دروغین سال ۱۳۸۸ و تظاهرات ۶ دی ماه (عاشورا) به اتهام هواداری از “سازمان مجاهدین خلق” بازداشت و به اعدام محکوم شد که حکم وی سپس در دادگاه تجدید نظر به ۱۵ سال زندان کاهش یافت و وی دراکنون در زندان رجایی شهر کرج دوران محکومیت خودرا سپری می کند .
پیش تر «نگار حائری» طبق احضاریه ای جهت رسیدگی به پرونده و محاکمه در ۱اردیبهشت ماه۱۳۹۴در دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی «ابولقاسم صلواتی» حضور پیدا کرده بود، اما برگزاری دادگاه از سوی بازپرس و قاضی مربوطه لغو و به این زندانی سیاسی گفته شده یود ” با تماس تلفنی و یا احضاریه، تاریخ جدید دادگاه به شما ابلاغ خواهد شد”
اما این زندانی سیاسی صبح روز دوشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ طی تماسی به دادسرای اوین احضار و پس از مراجعه و بازجویی بازداشت و به بند زنان زندان اوین معروف به نسوان و سپس انفرادیهای بند ۲۰۹ منتقل شده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید