میرموسی ضیاگرگری و سجاد شهیری با وثیقه آزاد شدند

میرموسی ضیاء گرگری و سجاد شهیری، دو فعال ترک (آذربایجانی) که در اولین روز از تیرماه ۱۳۹۸ از سوی مأموران امنیتی در نقده بازداشت‌شده بودند، با سپردن وثیقه به‌صورت موقت آزاد شدند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز گذشته سه شنبه ۲۵ تیرماه ۱۳۹۸، میرموسی ضیاگرگری و سجاد شهیری هر یک با تأمین وثیقه ۸۰ میلیون تومانی به‌صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند.

روز شنبه ۱ تیرماه ۱۳۹۸، سجاد شهیری، ساکن نقده از سوی مأموران امنیتی بازداشت شد و در موردی مشابه، در همین روز و ساعاتی پس‌ازاین بازداشت، نیروهای امنیتی میر موسی ضیاء گرگری را نیز بازداشت کردند.در آن زمان گزارش‌شده بود که مأموران امنیتی بدون در دست داشتن حکم قضایی محل کار و منزل این دو شهروند را نیز مورد بازرسی قرار داده بودند. این افراد پس از بازداشت جهت بازجویی و تکمیل پرونده به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل‌ شدند.

گفته می‌شود که“عضویت در تشکیلات غیرقانونی (گاماج)”و” تبلیغ علیه نظام از طریق ایراد سخنرانی در مراسم سالگرد جان‌باختگان اعتراضات خردادماه ۸۵ نقده و حضور در منزل عباس لسانی” اتهاماتی است که به این افراد تفهیم و بابت آن بازداشت‌شده‌اند.

مطالب مرتبط:

میرموسی ضیاء گرگری، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد

دو بازداشت در نقده طی یک‌روز؛ سجاد شهیری فعال ترک (آذربایجانی) بازداشت شد

بی‌خبری از وضعیت دو شهروند بازداشتی ساکن نقده

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید