احراز هویت دو دانشجوی دیگر معترض به انتقال دانشکده هنر و معماری تهران؛ بی‌خبری از بازداشت شدگان

تصویر از شبکه‌های اجتماعی

دستکم سه تن از دانشجویان دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران از روز پنج‌شنبه ۷ شهریورماه تا کنون در بازداشت به سر می‌برند و اطلاعی از وضعیت آن‌ها در دست نیست.

«سحام نیوز» در شبکه پیام‌رسان تلگرام خود خبر داده‌است؛ دستکم سه تن از دانشجویان به نام‌های عادل گرجی، علی غلامی و دانیال جعفری از روز پنج‌شنبه هفتم شهریور، در جریان تجمع دانشجویان دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران، بازداشت شده‌اند.

به گفته منابع مطلع، از زمان بازداشت این دانشجویان در جریان تجمع اعتراض‌آمیز دانشجویان دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران تاکنون از محل نگه‌داری آن‌ها اطلاعی در دست نیست.

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، پیش‌تر خبر بازداشت یکی از این دانشجویان به نام عادل گرجی را منتشر کرده‌ و به نقل از یک منبع مطلع نوشته‌بود: «در آن روز آقای گرجی بازداشت شد، اما به نظر می‌رسد که شمار بیشتری بازداشت شده‌باشند، چرا که تلفن‌های همراه آن‌ها خاموش است و سایر دانشجویان اطلاعی از آن‌ها ندارند.»

روز پنجشنبه هفتم شهریور، شماری از دانشجویان دانشکده هنر معماری دانشگاه آزاد تهران، با مطالبه جلوگیری از انتقال دانشکده هنر و معماری به سوهانک و همچنین مشکلات مختلف صنفی دیگر از جمله افزایش شهریه‌ها، حذف اساتید با تجربه، فقدان امکانات و شرایط نامناسب کارگاه‌ها و همچنین در اعتراض به تفکیک جنسیتی و برخوردهای شدید حراست با دانشجویان به دلیل پوشش آن‌ها، در این دانشکده دست به تجمع زده و شعارهایی مبنی بر درخواست استعفای علی‌اکبر ولایتی، رییس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی، نیز سر دادند.

گفته می‌شود، این دانشگاه بر اساس تصمیمات گرفته شده توسط مسئولین قرار است از ساختمان میدان فلسطین به سوهانک انتقال داده‌شود.

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشکده هنر معماری تهران در روز هفتم شهریورماه

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید