شاپور احسانی‌راد فعال کارگری به دادگاه احضار شد

شاپور احسانی‌راد، عضو هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران احضار شد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران، در این خصوص نوشته‌ که به او اتهام‌های ”اقدام علیه امنیت ملی” و ”تبلیغ علیه نظام” تفهیم شده‌ و وی باید ساعت ۹ صبح روز یک‌شنبه ۱۷ شهریورماه ۹۸، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران حاضر شود.

این فعال کارگری حدود ساعت ۱۲ ظهر روز دوشنبه هفت مرداد از سوی نیروهای امنیتی در محل کارش بازداشت و روز سه شنبه ۱۲ شهریورماه ۱۳۹۸، با تودیع قرار کفالت از زندان اوین به صورت موقت آزاد شده‌بود.

آقای احسانی‌راد، نماینده سابق کارگران نورد پروفیل ساوه و از اعضای هیئت مؤسس شورای کارگری بازنشستگان تأمین اجتماعی (بستا) است.

این فعال کارگری پس از بازنشستگی با توجه به سطح نازل مستمری بازنشستگی از روز ۶ اردیبهشت ماه در بخش مدیر داخلی یک مجتمع مسکونی مشغول به کار شده بود که مأمورین امنیتی در همان محل کار وی را دستگیر کرده‌بودند.

آقای احسانی راد از هماهنگ کنندگان طومار اعتراضی چهل هزار نفری کارگران، مشاور قانونی کارگران اعتصابی لوله و نورد صفا، نماینده اخراجی کارگران کارخانه پروفیل ساوه و نماینده ۱۰۰۰ کارگر در شکایت از صندوق سازمان تامین اجتماعی بود.

در ماه های اخیر برخی از اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران بازداشت و توسط دستگاه قضایی به احکام زندان محکوم شده‌اند.

جعفر عظیم زاده، دبیر هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران هم‌اکنون در زندان به سر می‌برد و شعبه اول دادگاه انقلاب کرج به ریاست قاضی آصف حسینی، طی روزهای گذشته پروین محمدی، نائب رئیس هیئت‌مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران را بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال حبس تعزیری محکوم کرده است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران ضمن محکوم نمودن پیگیری قضائی شاپور احسانی راد خواهان پایان دادن به برخوردهای امنیتی به کارگران و فعالین جنبش کارگری است و همچنین اعلام می دارد که محکومیت کارگران به احکام حبس و زندان به اتهامات واهی، شمشیر کشیدن به روی طبقه کارگر و کل جامعه است و قطعاً کارگران و حامیان طبقه کارگر در مقابل سرکوب گسترده کارگران ساکت نخواهند ماند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران- ۱۶ شهریور ۹۸

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید