تداوم محرومیت سعید شیرزاد، زندانی سیاسی از خدمات درمانی

فاطمه شیرزاد از ممانعت مسئولین زندان جهت انتقال برادرش سعید شیرزاد، فعال حقوق کودک محبوس در زندان رجایی شهر کرج به مراکز درمانی خارج از زندان خبر داده است.

بر اساس این گزارش علیرغم این‌ که سعید شیرزاد، زندانی سیاسی از بیماری‌های متعددی رنج می‌برد، اما به دلیل ممانعت مسئولین زندان در شرایطی نامناسب به دور از حق درمان و رسیدگی خدمات پزشکی در زندان رجایی شهر کرج بسر می‌برد.

خواهر سعید شیرزاد، طی یادداشتی که در صفحه اینستاگرامی خود روز گذشته منتشر کرده است در این خصوص می نویسد: «امروز بعد از ماهها پیگیری از دادستانی، قرار بود سعید برای جراحی چشم به بیمارستان اعزام شود ولی علیرغم نوبت قبلی و پرداخت هزینه ها از طرف خانواده،به دلایل نامعلوم از اعزام سعیدشیرزاد به بیمارستان جلوگیری شده است و هیچ تماسی هم از زندان با بیمارستان جهت اطلاع دلایل عدم اعزام گرفته نشد است.»

آقای شیرزاد با توجه به نتایج آزمایشات کلیوی (کوچک شدن کلیه راست و کیست کلیه چپ) و نیاز مبرم به فیزیوتراپی و آب درمانی برای مهره های ستون فقرات و کتف دست راست و تحت نظر قرار گرفتن توسط پزشک متخصص، از درمان (حتی با پرداخت هزینه شخصی) نیز محروم شده است.

یک منبع مطلع پیش‌تر به کمپین گفته‌بود: «پزشک معالج وی پس از اطلاع از اعتصاب غذاهای مکرر سعید شیرزاد در زندان، دلیل کوچک‌تر شدن کلیه‌اش را تغذیه نامناسب ناشی از اعتصاب غذاهای مداوم و عدم رسیدگی پزشکی به موقع و اعزام به بیمارستان تشخیص داده است.»

سعید شیرزاد، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر و عضو جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان که تاکنون بارها دست به اعتصاب غذاهای طولانی و مکرر زده از ۱۸ خرداد ماه ۱۳۹۳ در بازداشت به سر می‌برد. او بیش از ۲ ماه را در بند ۲۰۹ زندان اوین در انفرادی و بدون داشتن ارتباط با خانواده و وکیل خود به سر برد.

دادگاه این فعال سیاسی، ۲۱ شهریور ۹۴ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی و با حضور وکیل او امیرسالار داودی پس از گذشت پانزده ماه از تاریخ بازداشتش برگزار شد. وی در نهایت به اتهام «ﺍﺟﺘﻤﺎﻉ ﻭ ﺗﺒﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﻗﺼﺪ ﺍﻗﺪﺍﻡ ﻋﻠﯿﻪ ﺍﻣﻨﯿﺖ ﮐﺸﻮﺭ» به ۵ سال حبس تعزیری محکوم و حکم صادره در روز چهارشنبه ۲۵ شهریور ماه ۱۳۹۴ به وکیل وی ابلاغ شد.

لازم به توضیح است که امیر سالار داودی وکیل مدافع سعید شیرزاد از آبان ماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت و کماکان در زندان بسر می برد.

بیشتر بخوانید:

تداوم محرومیت سعید شیرزاد از خدمات درمانی

سعید شیرزاد همچنان ممنوع از حق درمان؛ گزارشی از آخرین وضعیت او

محرومیت از درمان سعید شیرزاد زندانی سیاسی

سعید شیرزاد به دلیل درد شدید کلیه به بیمارستان منتقل شد

تداوم اعتصاب غذا، بیهوشی و انتقال سعید شیرزاد به بیمارستان

تداوم اعتصاب غذا و انتقال سعید شیرزاد به بهداری زندان

دوختن لب ها و اعلام اعتصاب غذای سعید شیرزاد

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید