با مرخصی سعید شیرزاد پس از درگذشت مادرش مخالفت می‌شود؛ نامه چند تن از هم‌بندان این زندانی به مناسبت درگذشت مادرش

مسئولان زندان رجایی‌شهر کرج علی‌رغم درگذشت مادر سعید شیرزاد، زندانی سیاسی با مرخصی کوتاه مدت او موافقت نکرده‌اند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، پس از درگذشت مادر سعید شیرزاد، فعال حقوق کودک زندانی، مقامات قضایی کشور و مسئولان زندان رجایی‌شهر کرج با مرخصی کوتاه مدت یا خروج تحت‌الحفظ او موافقت نکرده‌اند. این در حالی‌است که آقای شیرزاد در طول ۶ ساله گذشته که در زندان به‌سر برده، حتی یک‌روز هم به مرخصی نیامده‌است.

مادر سعید شیرزاد زندانی سیاسی روز دوشنبه ۲۵ شهریورماه درگذشته‌است.

چند تن از هم‌بندان آقای شیرزاد در زندان رجایی‌شهر به مناسبت درگذشت مادر این زندانی سیاسی نامه‌ای نوشته‌اند.

این نامه که نسخه‌ای از آن در اختیار کمپین قرار گرفته را بخوانید:

سه شنبه ۹ صبح بود که دوست و همبندیمان آقای سعید شیرزاد را به دفتر زندان فراخواندند که: “حال مادرتان خوب نیست. ممکن است شما را به اعزام (چند ساعته) تحت الحفظ بفرستند.” حال آنکه مادر ایشان روز دوشنبه در بیمارستان فوت شده بود و دادستانی حتی فرصت یک تلفن هم به ایشان نداد.

ضمن تسلیت به خانواده محترم آقای شیرزاد و بویژه خود آقای سعید شیرزاد که تحت شدیدترین فشارهای روحی و عاطفی اجازه بوسیدن دست و دیده مادر را نیافتند و حتی از شنیدن صدای مادرشان برای آخرین بار هم محروم شدند، برای ایشان آرزوی صبر و پایداری می‌کنیم. خصوصا که این نامردمان قسی القلب حتی از شرکت در مراسم خاکسپاری مادر هم محرومش کردند و حتی به شکل تحت الحفظ هم اجازه ندادند که برای آخرین بار چهره مادر عزیزش که برای او همه چیز بود را ببیند. وای بر سنگین دلان. با آرزوی صبر، ما همبندیان آقای شیرزاد خود را شریک و سهیم در غم ایشان می دانیم.

همبندیان آقای شیرزاد
زندان گوهردشت کرج(رجایی شهر)
چهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸

تا لحظه تنظیم این خبر مقامات قضایی کشور و مسئولان زندان رجایی‌شهر با مرخصی کوتاه مدت سعید شیرزاد موافقت نکرده‌اند.

آقای شیرزاد با توجه به نتایج آزمایشات کلیوی (کوچک شدن کلیه راست و کیست کلیه چپ) و نیاز مبرم به فیزیوتراپی و آب درمانی برای مهره های ستون فقرات و کتف دست راست و تحت نظر قرار گرفتن توسط پزشک متخصص، از درمان (حتی با پرداخت هزینه شخصی) نیز محروم شده است.

یک منبع مطلع پیش‌تر به کمپین گفته‌بود: «پزشک معالج وی پس از اطلاع از اعتصاب غذاهای مکرر سعید شیرزاد در زندان، دلیل کوچک‌تر شدن کلیه‌اش را تغذیه نامناسب ناشی از اعتصاب غذاهای مداوم و عدم رسیدگی پزشکی به موقع و اعزام به بیمارستان تشخیص داده است.»

سعید شیرزاد، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر و عضو جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان که تاکنون بارها دست به اعتصاب غذاهای طولانی و مکرر زده از ۱۸ خرداد ماه ۱۳۹۳ در بازداشت به سر می‌برد. او بیش از ۲ ماه را در بند ۲۰۹ زندان اوین در انفرادی و بدون داشتن ارتباط با خانواده و وکیل خود به سر برد.

دادگاه این فعال سیاسی، ۲۱ شهریور ۹۴ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی و با حضور وکیل او امیرسالار داودی پس از گذشت پانزده ماه از تاریخ بازداشتش برگزار شد. وی در نهایت به اتهام «ﺍﺟﺘﻤﺎﻉ ﻭ ﺗﺒﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﻗﺼﺪ ﺍﻗﺪﺍﻡ ﻋﻠﯿﻪ ﺍﻣﻨﯿﺖ ﮐﺸﻮﺭ» به ۵ سال حبس تعزیری محکوم و حکم صادره در روز چهارشنبه ۲۵ شهریور ماه ۱۳۹۴ به وکیل وی ابلاغ شد.

لازم به توضیح است که امیر سالار داودی وکیل مدافع سعید شیرزاد از آبان ماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت و کماکان در زندان بسر می برد.

بیشتر بخوانید:

تداوم محرومیت سعید شیرزاد از خدمات درمانی

سعید شیرزاد همچنان ممنوع از حق درمان؛ گزارشی از آخرین وضعیت او

محرومیت از درمان سعید شیرزاد زندانی سیاسی

سعید شیرزاد به دلیل درد شدید کلیه به بیمارستان منتقل شد

تداوم اعتصاب غذا، بیهوشی و انتقال سعید شیرزاد به بیمارستان

تداوم اعتصاب غذا و انتقال سعید شیرزاد به بهداری زندان

دوختن لب ها و اعلام اعتصاب غذای سعید شیرزاد

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید