دادگاه اول اسکندر لطفی فعال صنفی معلمان در سنندج برگزار شد

جلسه رسیدگی به یکی از پرونده‌های اسکندر لطفی، معلم و فعال صنفی فرهنگیان در شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان سنندج برگزار شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز سه‌شنبه ۲۶ شهریورماه ۹۸، جلسه رسیدگی به اتهامات اسکندر لطفی در شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان سنندج با ریاست قاضی حسین سعیدی در خصوص یکی از پرونده‌هایش برگزار شد.

در این جلسه دادگاه که به گفته یک منبع مطلع، با حضور چند تن از معلمان اهل مریوان و سنندج و وکلای مدافع وی به صورت علنی برگزار شد، اسکندر لطفی و وکلای مدافع وی در مقابل اتهامات «تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی»، «نشر اکاذیب در فضای مجازی»، «اجتماع و تبانی علیه نظام» و «اخلال در نظم عمومی» دفاعیات خود را ارائه دادند.

برای اسکندر لطفی از سوی دستگاه قضایی کشور دو پرونده تشکیل شده‌است که بر اساس دو ابلاغیه جداگانه که به دست او رسیده‌‌بود، برای ساعت ۱۲ ظهر روز سه‌شنبه ۲۶ شهریورماه ۹۸ به شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان سنندج و برای ساعت ۱۰ صبح روز شنبه ۶ مهرماه ۹۸ به شعبه ۱۰۴ دادگاه کیفری دو شهرستان سنندج احضار شد.

اسکندر لطفی معلم و فعال صنفی فرهنگیان به دادگاه احضار شد

جلسه رسیدگی به پرونده دیگر آقای لطفی روز شنبه ۶ مهرماه شعبه ۱۰۴ دادگاه کیفری دو شهرستان سنندج از بابت اتهامات «نشر اکاذیب در فضای مجازی» و «تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی» برگزار خواهد شد.

به اسکندر لطفی، معلم و فعال صنفی فرهنگیان در کردستان روز چهارشنبه ۲۲ خردادماه ۱۳۹۸ اتهامات “اجتماع و تبانی علیه نظام” و “تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب”، در شعبه دو بازپرسی دادگاه انقلاب سنندج تفهیم شده‌بود.

آقای لطفی در همان روز پس از رد اتهامات انتسابی خود با قرار کفالت به صورت موقت آزاد شد.

آقای لطفی از اعضای ارشد انجمن صنفی معلمان استان کردستان (مریوان)، پیش از این بارها به دلیل فعالیت‌های صنفی خود و شرکت در تحصن‌ها و تجمعات سراسری معلمان از سوی نهادهای امنیتی احضار یا بازداشت شده‌بود.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید