جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سه فعال کارگری در اویل بهمن ماه برگزار می شود

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رهام یگانه، فرید لطف‌آبادی و هیراد پیربداقی که در حاشیه برگزاری دادگاه متهمان هفت‌تپه، بازداشت‌شده بودند در اوایل بهمن‌ماه و در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی ایمان افشاری برگزار می‌شود.

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران بر اساس احضاریه ابلاغ‌شده به هیراد پیربداقی، فعال کارگری و از اعضای پیشین تحریریه نشریه گام، رهام یگانه و فرید لطف‌آبادی فعال کارگری خواسته‌شده است که ساعت ۹ صبح در روز چهارشنبه دوم آبان ماه ۱۳۹۸، جهت رسیدگی به اتهامات در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران حاضر شوند.

این سه فعال کارگری در حاشیه اولین روز برگزاری دادگاه متهمان هفت‌تپه در روز شنبه ۱۲ مردادماه توسط نیروهای امنیتی مقابل ساختمان دادگاه انقلاب در خیابان شریعتی تهران بازداشت شده بودند و یک روز بعد در شعبه‌های چهارم و هفتم بازپرسی دادسرای اوین با صدور قرار بازداشت موقت به زندان اوین منتقل شدند.

در طول دوران بازجویی اتهامات “اخلال در نظم عمومی” و “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی به این افراد تفهیم شد.

روز سه‌شنبه ۵ شهریورماه ۹۸، رهام یگانه، فرید لطف آبادی و هیراد پیربداقی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی، هر کدام با سپردن قرار کفالت ۵۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شدند.

 هیراد پیربداقی، روز شنبه ۳۰ شهریور، برای دریافت وسایل خود به شعبه هفتم بازپرسی دادسرای اوین مراجعه کرده‌بود، با دستور بازپرس و به بهانه ادامه فعالیت‌هایش در دوران آزادی موقت، وثیقه‌اش از ۵۰ میلیون به ۳۵۰ میلیون تومان افزایش یافت و در نهایت بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل می‌شود و  روز شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸، با سپردن وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

پنج × یک =