پایان اعتصاب غذای اسماعیل مریدی، زندانی سیاسی کُرد در زندان دیزل آباد کرمانشاه

«اسماعیل مریدی» زندانی سیاسی کُرد، که در اعتراض به مخالفت نهادهای امنیتی با درخواست آزادی مشروط دست به اعتصاب غذا زده بود، بعد از ۱۰ روز به اعتصاب غذای خود پایان داد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی به نقل از شبکه حقوق بشر کردستان، «اسماعیل مریدی» زندانی سیاسی کُرد، که از ۵ سال پیش در حال گذراندن دوران محکومیت ۱۰ ساله می باشد و روز یکشنبه ۲۴ فروردین‌ ماه سال جاری، با نوشتن  نامه ای و دوختن لب‌هایش بە نشانە اعتراص بە رد درخواست مرخصی و یا آزادی مشروط از سوی نهادهای امنیتی در زندان دیزل آباد کرمانشاه دست بە اعتصاب غذا زدە بود، در شامگاه سه شنبه ۲ اردیبهشت‌ماه، خانواده این زندانی سیاسی پس از هماهنگی مسئولین زندان دیزل آباد کرمانشاه موفق به تماس تلفنی با وی در بهداری زندان شده و پس از اصرار خانواده، وی به اعتصاب غذای خود پایان داده است.

در این راستا، شبکه حقوق بشر کردستان اظهار کرده است که این زندانی سیاسی، در هشمین روز اعتصاب غذایش به دلیل ضعف شدید و افت فشار به بهداری زندان منتقل شده بود و پس از پایان اعتصاب غذا به مشاوره ۳ بازگرداننده شده است.

«اسماعیل مریدی» در تاریخ ۷ خرداد ماه ۱۳۹۴ توسط نیروهای سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در کرمانشاه منتقل شده بود.

شایان ذکر است این شهروند کُرد اهل ثلاث‌باباجانی استان کرمانشاه، در بازداشتگاه سپاه پاسداران به مدت حدود پنج ماه زیر فشار‌های روحی و شکنجه‌های جسمی، بدون حق ملاقات و تماس با خانواده، تحت بازجویی بوده و پس از آن شعبه چهارم دادگاه انقلاب اسلامی کرمانشاه وی را به اتهام «همکاری با حزب حیات آزاد کردستان (پژاک)» به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم کرده و این حکم در دادگاه تجدیدنظر استان تأیید شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

5 × سه =