علی نوری‌زاد فرزند محمد نوری‌زاد، به بیش از چهار سال زندان محکوم شد

«علی نوری‌زاد»، فرزند «محمد نوری‌زاد» زندانی سیاسی در ایران، توسط دادگاه انقلاب به ۴ سال و ۲ ماه زندان محکوم شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی به نقل از صدای آمریکا، روز سه‌شنبه ۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹،‌ «علی نوری‌زاد»، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست «ایمان افشاری»، با صدور دادنامه‌ای از بابت اتهاماتی همچون «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور» از طریق شرکت در تجمعات دی ماه ۱۳۹۸، «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، و «توهین به رهبری» به ۴ سال و ۲ ماه زندان و ۲ سال محرومیت از عضویت در احزاب و گروه‌ها و دسته جات سیاسی محکوم شد.

این حکم بدوی بوده و بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مبنی بر تجمیع احکام، در صورت تأیید این حکم از سوی دادگاه تجدیدنظر تنها ۳ سال و ۶ ماه از آن به عنوان اشد مجازات قابل اجرا خواهد بود.

بر اساس شواهد موجود، این حکم به صورت غیابی صادر و روز سه‌شنبه با مراجعه «علی نوری‌زاد» به دادگاه انقلاب به وی ابلاغ شده است.

همچنین «علی نوری زاد» در دادنامه صادره از اتهام توهین به رهبری که پیش از این با آن مواجه بوده نیز تبرئه شده است.

«محمد نوری‌زاد»، مستندساز و نویسنده منتقد حکومت جمهوری اسلامی ایران، روز یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸، به همراه دست‌کم ۱۰ فعال مدنی و سیاسی که قصد داشتند یک تجمع اعتراضی در مقابل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد برگزار کنند، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد.

«محمد نوری‌زاد» به همراه سیزده تن از فعالان مدنی و سیاسی داخل کشور با امضای بیانیه‌ای مشترک موسوم به ۱۴ تن در روز سه‌شنبه، ۲۱ خردادماه ۹۸ و انتشار آن در صفحات تلگرام و فیس‌بوک خود، خواستار استعفای علی خامنه‌ای از رهبری و تغییر قانون اساسی شده بود.

«محمد نوری زاد»، روز یکشنبه ۱۰ فروردین ماه ۱۳۹۹، در شعبه ۳۵ دادگاه تجدیدنظر استان خراسان رضوی با صدور دادنامه ای از بابت عضویت در گروههای مخالف نظام و به قصد برهم زدن امنیت کشور به ۷ سال و ۶ ماه حبس، از جهت ارتکاب فعالیت تبلیغی علیه نظام ۱ سال و ۶ ماه حبس تعزیری, از بابت اتهام توهین به رهبری موضوع ماده ۵۱۴ قانون مجازات اسلامی به تحمل ۲ فقره حبس تعزیری هریک به مدت ۳ سال و به عنوان مجازات تکمیلی هم به تحمل ۲ سال تبعید به شهرستان ایذه و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد.

 

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید