آزادی مرتضی نظری سدهی بصورت مشروط از زندان اوین

مرتضی نظری سدهی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، امروز با آزادی مشروط از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، مرتضی نظری سدهی زندانی سیاسی که در حال تحمل دوران محکومیت ۷ سال حبس تعزیری خود در زندان اوین بود، امروز شنبه ۱۳ اردیبهشت‌ماه ۹۹ از این زندان بصورت مشروط آزاد شد.

مرتضی نظری سدهی در مهرماه سال ۱۳۹۷ به همراه ۳ متهم دیگر این پرونده از جمله همسرش «زهرا زارع سراجی» توسط دادگاه انقلاب بهارستان به اتهام “تشکیل گروه غیرقانونی”، “نشر اکاذیب در فضای مجازی” و “تبلیغ علیه نظام” مجموعا به ۱۳ سال حبس تعزیری، ۲ سال تبعید و جزای نقدی و «زهرا زارع سراجی» از بابت همین اتهامات به ۸ سال حبس تعزیری و پرداخت جزای نقدی محکوم شده بودند.

در بهمن ماه سال ۱۳۹۷ دادگاه تجدید نظر پس از برگزاری جلسه دادرسی ، «مرتضی نظر سدهی» به ۷ سال حبس تعزیری و «زهرا زارع سراجی» به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

پیشتر، علی شریف‌زاده، وکیل مدافع مرتضی نظری سدهی و همسرش زهرا زارع سراجی در صفحه شخص خود در رابطه با وضعیت حقوقی این زوج زندانی نوشته بود: «زهرا  زارع سراجی در مهرماه سال ۹۷ به همراه ۳ متهم دیگر این پرونده از جمله همسرش مرتضی نظری سدهی توسط دادگاه انقلاب بهارستان محاکمه شده بودند. طی حکم صادره توسط این دادگاه مرتضی نظری سدهی به اتهام “تشکیل گروه غیرقانونی”، “نشر اکاذیب در فضای مجازی” و “تبلیغ علیه نظام” مجموعا به ۱۳ سال حبس تعزیری، ۲ سال تبعید و جزای نقدی و زهرا زارع سراجی از بابت همین اتهامات به ۸ سال حبس تعزیری و پرداخت جزای نقدی محکوم شده بودند.
در بهمن ماه سال گذشته دادگاه تجدید نظر پس از برگزاری جلسه دادرسی ، کاهش حکم موکلینم را تائید کرد و بر اساس این حکم به تحمل دو سال حبس تعزیری محکوم شدند.»

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

نوزده − 9 =