نجات بهرامی، روزنامه نگار از زندان اوین به مرخصی اعزام شد

«نجات بهرامی»، روزنامه‌نگار و فعال رسانه ای از زندان اوین به مرخصی استعلاجی اعزام شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، «نجات بهرامی»، روزنامه نگار و معاون سابق روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، که روز سه‌شنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، جهت گذراندن حکم یک سال حبس، خود را به زندان اوین معرفی کرده بود، روز جمعه ۳ مردادماه از زندان اوین به مرخصی استعلاجی یک ماهه اعزام شد.

این روزنامه نگار، درحالی محکومیت یک ساله اش را در زندان اوین سپری می کند که از فشار خون بالا و وضعیت جسمانی نامناسب رنج میبرد.

«نجات بهرامی»،  روز یکشنبه ۲۴ فروردین ماه، در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به تحمل یک سال حبس تعزیری و دو سال محرومیت از فعالیت در احزاب و گروه‌های سیاسی محکوم شد.

براساس دادنامه صادره از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران: “ا«نجات بهرامی» از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به تحمل ۱ سال حبس تعزیری و ۲ سال محرومیت از عضویت در گروهها و احزاب سیاسی محکوم شد. همچنین از بابت ۲ سال محرومیت استفاده از تجهیزات مخابراتی تبرئه شد”.

«نجات بهرامی», روزنامه نگار و معاون پیشین روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش, در تاریخ ۲۷ مردادماه ۱۳۹۸, از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به تحمل ۱ سال حبس تعزیری و ۲ سال محرومیت از عضویت در گروهها و احزاب سیاسی و همچنین محرومیت استفاده از گوشی هوشمند تلفن همراه محکوم شده بود.

این فعال رسانه ای، در تاریخ ۱۴ آذر ۱۳۹۷، هنگام خروج از منزل توسط ماموران امنیتی بازداشت شده بود که پس از یک هفته با توجه به شرایط جسمی نامساعد و فشار خون بالا با قرار کفالت آزاد شد.

 

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

3 × چهار =