علی نوری زاد فرزند محمد نوری‌زاد،جهت اجرای حکم حبس احضار شد

«علی نوری زاد» فرزند زندانی سیاسی«محمد نوری‌زاد»، طی ابلاغیه ای جهت اجرای حکم ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری احضار شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، «علی نوری زاد» فرزند زندانی سیاسی «محمد نوری‌زاد»، در پی دریافت احضاریه ای در روز دوشنبه ۲۰ مردادماه ۱۳۹۹، می بایست ظرف ۵ روز جهت اجرای حکم ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری، به دادسرای اوین مراجعه کند.

«علی نوری‌زاد»، روز سه‌شنبه ۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹،‌ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست «ایمان افشاری»، با صدور دادنامه‌ای از بابت اتهاماتی همچون «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور» از طریق شرکت در تجمعات دی ماه ۱۳۹۸، «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، و «توهین به رهبری» به ۴ سال و ۲ ماه زندان و ۲ سال محرومیت از عضویت در احزاب و گروه‌ها و دسته جات سیاسی محکوم شد.

بر اساس شواهد موجود، این حکم به صورت غیابی صادر و با مراجعه «علی نوری‌زاد» به دادگاه انقلاب به وی ابلاغ شد.

حکم دادگاه بدوی مبنی بر محکومیت «علی نوری‌زاد» به ۴ سال و ۲ ماه زندان و ۲ سال محرومیت از عضویت در احزاب و گروه‌ها و دسته جات سیاسی، در دادگاه تجدیدنظر، بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مبنی بر تجمیع احکام به۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

همچنین «علی نوری زاد» در دادنامه صادره از اتهام توهین به رهبری که پیش از این با آن مواجه بوده نیز تبرئه شد.

«محمد نوری‌زاد»، مستندساز و نویسنده منتقد حکومت جمهوری اسلامی ایران، روز یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸، به همراه دست‌کم ۱۰ فعال مدنی و سیاسی که قصد داشتند یک تجمع اعتراضی در مقابل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد برگزار کنند، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد.

«محمد نوری‌زاد» به همراه سیزده تن از فعالان مدنی و سیاسی داخل کشور با امضای بیانیه‌ای مشترک موسوم به ۱۴ تن در روز سه‌شنبه، ۲۱ خردادماه ۹۸ و انتشار آن در صفحات تلگرام و فیس‌بوک خود، خواستار استعفای علی خامنه‌ای از رهبری و تغییر قانون اساسی شده بود.

«محمد نوری زاد»، روز یکشنبه ۱۰ فروردین ماه ۱۳۹۹، در شعبه ۳۵ دادگاه تجدیدنظر استان خراسان رضوی با صدور دادنامه ای از بابت عضویت در گروههای مخالف نظام و به قصد برهم زدن امنیت کشور به ۷ سال و ۶ ماه حبس، از جهت ارتکاب فعالیت تبلیغی علیه نظام ۱ سال و ۶ ماه حبس تعزیری, از بابت اتهام توهین به رهبری موضوع ماده ۵۱۴ قانون مجازات اسلامی به تحمل ۲ فقره حبس تعزیری هریک به مدت ۳ سال و به عنوان مجازات تکمیلی هم به تحمل ۲ سال تبعید به شهرستان ایذه و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید