پرونده جدید در زندان؛ رضا محمدحسینی به تحمل ۵۰ ضربه شلاق محکوم شد

رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج از سوی شعبه ۱۱۶۵ دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی قدس تهران به تحمل ۵۰ ضربه شلاق محکوم شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، رضا محمدحسینی زندانی سیاسی، روز دوشنبه ۴ اسفندماه ۱۳۹۹، از بابت پرونده جدیدی که در زندان علیه او گشوده شده، از سوی شعبه ۱۱۶۵ دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی قدس تهران به تحمل ۵۰ ضربه شلاق محکوم شده است.

پرونده جدید با شکایت رئیس حفاظت اطلاعات و حراست زندان اوین علیه آقای محمدحسینی گشوده شده بود.

اتهام انتسابی علیه این زندانی سیاسی «توهین به مامور در حین انجام وظیفه» عنوان شده است.

احضاریه‌ حضور در دادگاه رسیدگی در حالی طی روزهای اخیر به رضا محمدحسینی ابلاغ شده است که دو جلسه نخست این دادگاه به دلیل عدم حضور شاکی برگزار نشده بود.

این زندانی سیاسی، روز یکشنبه ۶ مهرماه ۱۳۹۹، با حضور در شعبه ۳ بازپرسی دادسرای اوین به ریاست قاضی هادی صمدپور از بابت اتهام «توهین به مامور در حین انجام وظیفه» مورد تفهیم اتهام قرار گرفت.

رضا محمدحسینی که اواسط مردادماه ۱۳۹۹، از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

آقای محمدحسینی روز شنبه۲۲ شهریورماه ۱۳۹۹، از بابت پرونده دیگری در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد محاکمه شد.

اتهام او در این پرونده «فعالیت تبلیغی علیه نظام» عنوان شده بود.

آقای محمدحسینی در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، توسط مأموران اطلاعات سپاه بازداشت شد.

او جهت بازجویی و اخذ اعترافات اجباری به بند دو ـ الف مستقر در زندان اوین منتقل شد.

این زندانی سیاسی پس از گذشت سه ماه از بند دو ـ الف به بند قرنطینه منتقل و پس از ۷۰ روز نیز به بند چهار زندان اوین منتقل شده بود.

شعبه دوم بازپرسی دادسرای امنیت اوین، اتهام های «اجتماع و تبانی»، «تبلیغ علیه نظام»، «توهین به بیان گذار جمهوری اسلامی»، «توهین به رهبری»، «اخلال در نظم و آسایش عمومی» و «تمرد از دستور مأموران» را به آقای محمد حسینی تفهیم کرد.

اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده وی در روز چهارشنبه ۶ آذرماه ۱۳۹۸ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب برگزار شد.

آقای محمد حسینی که از روز یکشنبه ۱۰ آذرماه ۱۳۹۸، به دلیل تداوم بازداشت و عدم تبدیل قرار بازداشت موقت خود به‌قرار وثیقه دست به اعتصاب غذا زد.

این زندانی سیاسی در سی و پنجمین روز از اعتصاب غذا به بهداری زندان منتقل شده بود.

نویسنده
رحیم الیاسی

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید