مجید اسدی با پایان محکومیت از زندان اوین آزاد شد

مجید اسدی زندانی سیاسی، با پایان دوران محکومیت حبس با تودیع قرار کفالت از بابت حکم تبعید از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، مجید اسدی، روز شنبه ۲۶ تیرماه ۱۴۰۰، با پایان دوران محکومیت و پس از تودیع قرار کفالت ۵۰ میلیون تومانی برای  حکم ۲ سال تبعید از زندان اوین آزاد شده است.

این زندانی سیاسی در حالی از زندان آزاد شده است که قرار بود با اعمال یکی از بخشنامه های قوه قضاییه در تیرماه ۱۳۹۹، آزاد شود، اما از بابت پرونده ای که در زندان علیه او گشوده شده بود، به ۱ سال دیگر حبس محکوم شد.

 مجید اسدی به هرراه محمد بنازاده امیرخیزی از بابت پرونده ای که در زندان علیه آنها گشوده شده بود، توسط دادگاه انقلاب تهران هر کدام به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بودند.

جلسه دادگاهی رسیدگی به اتهام های محمد بنازاده امیرخیزی و مجید اسدی پیشتر در  روز دوشنبه ۲۹ دی ماه ۱۳۹۹، توسط شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مظلوم برگزار شده بود.

اتهام های انتسابی علیه این زندانیان سیاسی در پرونده های جدید «اجتماع و تبانی» و «تبلیغ علیه نظام» عنوان شده است.

مجید اسدی در اعتراض به پرونده سازی جدید علیه وی از شرکت در دادگاه خودداری کرده است.

مجید اسدی، زندانی سیاسی روز چهارشنبه ۱ مردادماه ۱۳۹۹، در اعتراض به پرونده سازی علیه خود و دو زندانی سیاسی دیگر دست به اعتصاب زد.

این اعتصاب پس از آن صورت گرفت که صبح روز چهارشنبه ۱ مردادماه ۱۳۹۹، سه زندانی سیاسی به نام های مجید اسدی، محمد بنازاده امیرخیزی و پیام شکیبا برای بازجویی از بابت پرونده جدیدی که در ایام دوران محکومیتشان برای آن‌ها باز شده بود، به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شدند.

پیشتر کمپین گزارش داده بود که روز دوشنبه ۳۰ تیرماه ۱۳۹۹، این سه زندانی سیاسی به دادسرای اوین منتقل و پس از تفهیم به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و صدور قرار وثیقه به زندان بازگردانده شده بودند.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید