افشار محب پس از احضار به دادگاه به زندان مرکزی اردبیل منتقل شد

افشار محب

افشار محب فعال مدنی آذربایجانی، در پی یک تماس تلفنی به دادگاه بازداشت و روانه زندان مرکزی اردبیل منتقل شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، افشار محب فعال مدنی آذربایجانی ساکن اردبیل بعد از ظهر روز ۱ دی ۱۴۰۰ در پی یک تماس با نزدیکان خویش اطلاع داده است که پس از احضار به شعبه سوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اردبیل ، با عنوان اتهام ” فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به نفع گروهها وسازمانهای مخالف نظام ” تفهیم گردیده و سپس به زندان مرکزی اردبیل منتقل شده است.

بر اساس این گزارش، این فعال مدنی آذربایجانی عنوان کرده به بند پذیرش (سلامت) زندان مرکزی اردبیل انتقال داده شده و وثیقه ۵۰ میلیون تومانی برای وی صادر گردیده است.

آقای محب نتوانسته در تماس کوتاهی که داشته، اطلاع دقیقی از دلایل بازداشت خود ارائه نماید اما عنوان کرده، مقالات و مطالب منتشرشده توسط وی از مصادیق اتهامی شمرده شده است.

این فعال آذربایجانی روز ۴ بهمن۱۳۹۹ نیز حین خروج از محل کار توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از انتقال به ستاد خبری اداره اطلاعات مورد بازجویی قرار گرفته بود.

این فعال تورک علی رغم درخواست حکم قضایی و اعتراض به بازداشت غیرقانونی اش از دلایل و مرجع صادر کننده حکم دستگیری اش اطلاع نیافته و پس از بازجویی چند ساعتی توسط مامورین امنیتی آزاد گردیده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید