زندان رجایی شهر کرج؛ ارکان پالانی جاف، زندانی سنی مذهب دست به اعتصاب غذا زد

اعتصاب غذا

ارکان پالانی جاف زندانی سنی مذهب محبوس در زندان رجایی شهر کرج، در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی و مخالفت مسئولان با اعزام به مرخصی و آزادی مشروط وی، اعتصاب غذا کرده است.

به گزارش کمپیبن دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ روز جمعه ۲۰ خرداد ۱۴۰۱، ارکان پالانی جاف، ۲۸ ساله اهل شهرستان سرپل ذهاب و زندانی سنی مذهب، محبوس در زندان رجایی شهر کرج دست به اعتصاب غذا زد.

بر اساس این گزارش،  اعتصاب غذای آقای ارکانی جاف در پی خلف وعده مسئولان دادسرای اوین مبنی بر آزادی مشروط و اعزام به مرخصی این زندانی و همچنین عدم رسیدگی پزشکی به بیماری پروستات وی صورت گرفته است.

مسئولین داسرای اوین تاکنون سه بار از این زندانی سنی مذهب خواسته اند که نامه آزادی مشروط خود را بنویسد و هربار به دلایلی با آزادی وی مخالفت کرده‌اند.

ارکان پالانی جاف پیشتر نیز در اعتراض به مخالفت چندین باره با اعزام به مرخصی اعتصاب غذا کرده و توسط ماموران زندان در سلول انفرادی مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.

آقای پالانی پیشتر در بخشی از یادداشتی که به دست هرانا رسیده بود، با اشاره به اینکه بیش از ۴ سال از محکومیت خود را گذرانده و بارها با درخواست اعزام به مرخصی وی مخالفت شده گفته بود که خانواده او چندین بار بابت مشکلات پزشکی و درخواست مرخصی و همچنین رسیدگی به پرونده به دادسرای اوین و مسئولان مراجعه کرده و بارها با بی احترامی و تمسخر روبرو شده و پاسخی به آنها داده نشده است.

آقای پالانی جاف در سال ۱۳۹۵ بازداشت و توسط دادگاه انقلاب به اتهام همکاری با داعش به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد. این امر در حالی است که به گفته یک منبع مطلع نیروهای امنیتی قصد بازداشت برادر وی را داشته‌اند اما علیرغم عدم همکاری آقای پالانی با داعش، وی را بازداشت و به حبس محکوم کرده‌اند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید