زندان رجایی شهر کرج؛ گزارشی از ضرب و جرح ارکان پالانی جاف در حین اعتصاب غذا

ضرب و جرح زندانی

ارکان پالانی جاف زندانی سنی مذهب محبوس در زندان رجایی شهر کرج، که پیشتر با دوختن لب‌هایش اقدام ب اعتصاب غذا کرده بود، توسط پرسنل زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. پرسنل زندان با ضرب و جرح اقدام به باز کردن لب‌های دوخته شده این زندانی کردند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ روز دوشنبه ۳۰ خردادماه ۱۴۰۱، ارکان پالانی جاف، توسط پرسنل زندان مورد ضرب و جرح قرار گرفته است. و لبان دوخته شده وی را بازکردند. این زندانی در پی عدم موافقت با آزادی مشروط دست به اعتصاب غذا زده بود.

یک منبع مطلع در اینباره گفت: “پرسنل زندان با دستور رئیس زندان اقدام به ضرب و شتم این زندانی کرده اند و با خشونت لب‌های دوخته شده‌ آقای پالانی جاف را باز کردند. با وحود حال نامساعدش همچنان در اعتصاب غذاست و تا امروز ۱۰ کیلوگرم وزن از دست داده.”

ارکان پالانی جاف از روز جمعه ۲۰ خرداد ۱۴۰۱، در پی خلف وعده مسئولان دادسرای اوین مبنی بر آزادی مشروط  و اعزام به مرخصی این زندانی و همچنین عدم رسیدگی پزشکی به بیماری پروستات وی در زندان رجایی شهر کرج دست به اعتصاب غذا زد.

ارکان پالانی جاف پیشتر نیز در اعتراض به مخالفت چندین باره با اعزام به مرخصی اعتصاب غذا کرده و توسط ماموران زندان در سلول انفرادی مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.

آقای پالانی پیشتر در بخشی از یادداشتی که به دست هرانا رسیده بود، با اشاره به اینکه بیش از چهار سال از محکومیت خود را گذرانده و بارها با درخواست اعزام به مرخصی وی مخالفت شده گفته بود که خانواده او چندین بار بابت مشکلات پزشکی و درخواست مرخصی و همچنین رسیدگی به پرونده به دادسرای اوین و مسئولان مراجعه کرده و بارها با بی احترامی و تمسخر روبرو شده و پاسخی به آنها داده نشده است.

آقای پالانی جاف در سال ۱۳۹۵ بازداشت و توسط دادگاه انقلاب به اتهام همکاری با داعش به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد. این امر در حالی است که به گفته یک منبع مطلع نیروهای امنیتی قصد بازداشت برادر وی را داشته‌اند اما علیرغم عدم همکاری آقای پالانی با داعش، وی را بازداشت و به حبس محکوم کرده‌اند.

ارکان پالانی جاف، ۲۸ ساله اهل شهرستان سرپل ذهاب است که هم اکنون در سالن ۱۱ زندان رجایی شهر کرج در حال تحمل حبس است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید