دادگاه انقلاب بهبهان؛ امین انصاری فر، جهت تحمل محکومیت حبس سه ماهه خود راهی زندان شد

امین انصاری فر

امین انصاری فر، برای سپری کردن دوران حبس تعزیری خود بازداشت و به زندان منتقل شد. او پیش‌تر توسط دادگاه انقلاب شهرستان بهبهان به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام، به سه ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ روز شنبه چهار تیر ماه ۱۴۰۱، امین‌انصاری فر، پس از مراجعه به واحد اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بهبهان، بازداشت و برای تحمل دوران حبس تعزیری سه ماهه خود به زندان منتقل شد.

براساس این گزارش، امین انصاری فر و پسر او آرمان‌انصاری فر، چندی پیش با دریافت ابلاغیه هایی کتبی برای سپری کردن دوران حبس خود به واحد اجرای احکام دادسرای شهرستان بهبهان احضار شده بودند.‌

امین انصاری فر و آرمان‌انصاری فر، در تاریخ ۱۶ فروردین ماه ۱۴۰۱، توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شهرستان ماهشهر به ریاست قاضی مهران مهمان نواز، به اتهام《فعالیت تبلیغی علیه نظام》هر یک به تحمل سه ماه حبس تعزیری با احتساب روزهای بازداشت اولیه و همچنین پنج سال محرومیت خروج از کشور محکوم شدند. این احکام در دادگاه تجدیدنظر استان خوزستان عینا تائید شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات امین و آرمان انصاری فر، در تاریخ دوشنبه ۲۳ اسفند ماه ۱۴۰۰، توسط شعبه یک دادگاه انقلاب ماهشهر بصورت آنلاین از طریق ویدئو کنفرانس برگزار و برای آزادی هر یک از این افراد وثیقه ای به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان صادر شد و این شهروندان در تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۴۰۰، با تودیع وثیقه آزاد شدند.

آرمان انصاری فر، در تاریخ ۱اسفند ماه ۱۴۰۰، در پی یورش ماموران اداره اطلاعات بهبهان به منزل پدری او بازداشت و به بازداشتگاه این ارگان امنیتی منتقل شده بود.

همچنین، در تاریخ ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۰، امین انصاری فر، در پی احضار به شعبه ۴ بازپرسی دادسرای بهبهان، بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات بهبهان منتقل شده بود.

آرمان انصاری ی فر، پیشتر هم در تاریخ ۲۳ آذر ماه ۱۴۰۰، بصورت تلفنی، به شعبه ۴ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بهبهان احضار و با توجه به غیرقانونی بودن این احضار از حضور در آن جلسه بازپرسی سر باز زده بود.

فرزاد انصاری‌فر – فرزند: امین انصاری فر و بردار آرمان و فرزانه انصاری فر، در جریان‌ اعتراضات به گرانی ناگهانی بنزین و توروم در تاریخ ۲۵ آبان ۱۳۹۸، در بهبهان بر اثر اصابت گلوله به سرش جان باخت.

پرونده شکایت خانواده فرزاد انصاری فر، برای معرفی آمران و عاملان قتل فرزندشان، همچون دیگر خانواده‌های جان‌باختگان آبان تاکنون بی‌نتیجه مانده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید