اجرای احکام دادسرای بهبهان؛ احضار و بازداشت آرمان انصاری فر، جهت تحمل محکومیت حبس خود در زندان

آرمان انصاری فر

آرمان انصاری فر، برای سپری کردن دوران حبس تعزیری خود بازداشت شد.‌ او پیش تر توسط دادگاه انقلاب ماهشهر به مصادیق اتهاماتی فعالیت تبلیغی علیه نظام  همچون، به سه ماه حبس و مجازاتهای تکمیلی محکوم شده بود.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ روز یکشنبه پنج تیر ماه ۱۴۰۱، آرمان انصاری فر، شهروند ساکن بهبهان از توابع استان خوزستان، برای سپری کردن دوران حبس تعزیری خود پس از مراجعه به شعبه اجرای احکام دادسرای این شهرستان بازداشت و به زندان منتقل شد. این شهروند ساکن بهبهان در مجموع به تحمل سه ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

براساس این گزارش، در تاریخ چهار تیر ماه ۱۴۰۱، امین انصاری یفر، پدر آرمان، برای سپری کردن دوران حبس تعزیری خود پس از بازداشت به زندان منتقل شد.

لازم به ذکر است، آرمان انصاری فر، اواسط خردادماه ۱۴۰۱، توسط شعبه دادگاه تجدیدنظر استان خوزستان به تحمل ۳ ماه حبس تعزیری و پنج سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم و با دریافت ابلاغیه ای از سوی شعبه اجرای احکام بهبهان برای تحمل حبس احضار شده بود.

آرمان انصاری فر و پدر او امین انصاری فر، در تاریخ ۱۶ فروردین ماه ۱۴۰۱، توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب شهرستان ماهشهر به ریاست قاضی مهران مهمان نواز، به اتهام《فعالیت تبلیغی علیه نظام》هر یک به تحمل ۳ ماه حبس تعزیری با احتساب روزهای بازداشت اولیه و همچنین ۵ سال محرومیت خروج از کشور محکوم شده بودند.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات آرمان انصاری فر و پدر او امین انصاری فر، در تاریخ دوشنبه ۲۳ اسفند ماه ۱۴۰۰، توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب ماهشهر بصورت آنلاین از طریق ویدئو کنفرانس برگزار و برای آزادی هر یک از این افراد وثیقه ای به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان صادر شد و این شهروندان در تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۴۰۰، با تودیع وثیقه مذکور آزاد شدند.

آرمان انصاری فر، در تاریخ ۱اسفند ماه ۱۴۰۰، در پی یورش ماموران اداره اطلاعات بهبهان به منزل پدری او بازداشت و به بازداشتگاه این ارگان امنیتی منتقل شده بود.

همچنین، در تاریخ ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۰، امین انصاری فر، در پی احضار به شعبه ۴ بازپرسی دادسرای بهبهان، بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات بهبهان منتقل شده بود.

آرمان انصاری ی فر، پیشتر هم در تاریخ ۲۳ آذر ماه ۱۴۰۰، بصورت تلفنی، به شعبه ۴ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بهبهان احضار و با توجه به غیرقانونی بودن این احضار از حضور در آن جلسه بازپرسی سر باز زده بود.

فرزاد انصاری‌فر – فرزند: امین انصاری فر و بردار آرمان و فرزانه انصاری فر، در جریان‌ اعتراضات به گرانی ناگهانی بنزین و توروم در تاریخ ۲۵ آبان ۱۳۹۸، در بهبهان بر اثر اصابت گلوله به سرش جان باخت.

پرونده شکایت خانواده فرزاد انصاری فر، برای معرفی آمران و عاملان قتل فرزندشان، همچون دیگر خانواده‌های جان‌باختگان آبان تاکنون بی‌نتیجه مانده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید