بازداشتگاه اطلاعات شیراز؛ تداوم بازداشت و بلاتکلیفی از وضعیت نگار ایقانی، شقایق خانه زرین و ژیلا شرفی نصرآبادی

نگار ایقانی، شقایق خانه زرین و ژیلا شرفی نصرآبادی

نگار ایقانی، شقایق خانه زرین و ژیلا شرفی نصرآبادی، شهروندان بهایی اهل شیراز در بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر به‌سر می‌برند. هنوز از اتهام‌ و دلایل بازداشت این سه شهروند بهایی اطلاعی در دست نیست.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ روز پنج‌شنبه 16 تیر ماه ۱۴۰۱، نگار ایقانی، شقایق خانه زرین و ژیلا شرفی نصرآبادی، سه شهروند بهایی اهل استان فارس در بازداشتگاه پلاک ۱۰۰ اداره اطلاعات شیراز بسر می برند. این شهروندان از ۱۱ روز پیش بازداشت و تحت بازجویی هستند.

بر اساس این گزارش، این سه شهروند بهایی از 11 روز پیش که توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت شدند به بازداشتگاه پلاک ۱۰۰ اداره اطلاعات منتقل و تا به امروز شقایق خانه زرین دو بار، ژیلا شرفی نصرآبادی سه بار و نگار ایقانی فقط یک بار موفق به تماس با خانواده خود شدند و در حال حاضر در یک اتاق هر سه نفر با هم نگهداری می شوند اما از حق ملاقات کابینی بنا به دستور بازجوی پرونده و بازپرسی محروم هستند.

اتهام‌های  این سه  نفر مرتبط با اعتقادات آنها به دیانت بهایی است اما تا به امروز مصادیق حقوقی اتهامات از سوی بازپرس اعلام نشده است.

لازم به ذکر است، در تاریخ ۵ تیر ماه ۱۴۰۱، ژیلا شرفی نصرآبادی، شقایق خانه زرین و نگار ایقانی، در پی یورش ماموران اداره اطلاعات شیراز به محل سکونت این شهروندان پس از تفتیش منزل و ضبط برخی وسائل شخصی بازداشت شدند.

همچنین، پدر شقایق خانه زرین، با توجه به تداوم بی خبری از وضعیت فرزندش و سکته قلبی به بیمارستانی در شیراز منتقل شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید