پایان مراحل بازجویی؛ بازداشتگاه ۲۰۹ و ۲۴۰ اوین، رسول بداقی، معلم و فعال صنفی فرهنگیان به بند چهار زندان منتقل شد

رسول بداقی

رسول بداقی، معلم و فعال صنفی فرهنگیان پس از اتمام بازجویی در بندهای ۲۰۹ و ۲۴۰ به اندرزگاه چهار زندان اوین منتقل شد.‌

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ طی روزهای اخیر، رسول بداقی، معلم و فعال صنفی فرهنگیان، ساکن اسلامشهر و محبوس در زندان اوین پس از اتمام مراحل بازجویی در بندهای ۲۰۹ وزارت اطلاعات و بند ۲۴۰ حفاظت اطلاعات قوه قضائیه به اندرزگاه ۴ این زندان منتقل شد. این فعال صنفی فرهنگیان، از اردیبهشت ماه سال جاری در بازداشت و محرومیت بسر می برد.

براساس این گزارش، رسول بداقی حال باید در انتظار تشکیل جلسه بازپرسی و تنظیم کیفرخواست خود و تصمیم گیری در خصوص تبدیل قرار بازداشت خود به وثیقه باشد.‌

لازم به ذکر است، رسول بداقی در تاریخ ۲۴ خردادماه ۱۴۰۱، به همراه جعفر ابراهیمی و محمد حبیبی، جهت تکمیل مراحل بازجوئی از بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات به بند۲۴۰ حفاظت اطلاعات قوه قضائیه واقع در زندان اوین منتقل شدند. جعفر ابراهیمی و محمد حبیبی در حال حاضر در اندرزگاه ۴ زندان اوین بسر می برند.

این فعال صنفی فرهنگیان، ساکن اسلامشهر از توابع استان تهران، در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، در پی یورش ماموران امنیتی به منزل شخصی او پس از تفتیش منزل و ضبط برخی لوازم شخصی اش بازداشت و جهت بازجوئی به سلول انفرادی در بند۲۰۹ وزارت اطلاعات منتقل شد.

رسول بداقی، از بابت پرونده اول خود در تاریخ ۲۷ فروردین ماه ۱۴۰۱، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ایمان افشاری به اتهام به اتهام(اجتماع وتبانی)به تحمل ۴سال حبس تعزیری و(فعالیت های تبلیغی علیه نظام)به ۱ سال حبس تعزیزی و بعنوان مجازات تکمیلی هم به منع خروج از کشور و منع اقامت در تهران و سایر استان های هم جوار با تهران به مدت ۲سال محکوم شد و این حکم در تاریخ ۱۱ خرداد ماه ۱۴۰۱، توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران‌ عینا تائید شد. 

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رسول بداقی، در تاریخ ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۱، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ایمان افشاری برگزار و دفاعیات این فعال صنفی صنفی فرهنگیان از سوی قاضی دادگاه گرفته شده بود.

همچنین، شعبه ۲ بازپرسی دادسرای زندان اوین، در تاریخ ۷ بهمن ماه ۱۴۰۰، با ارسال ابلاغیه ای کتبی، رسول بداقی را برای حضور در جلسه بازپرسی و تنظیم کیفرخواست پیش از ارسال پرونده به دادگاه  فراخوانده بود.

رسول بداقی، در تاریخ ۲۰آذر ماه ۱۴۰۰، توسط ماموران وزارت اطلاعات در منزل شخصی خود در اسلامشهر، بازداشت و پس از انتقال به سلول انفرادی در بند ۲۰۹ زندان اوین و طی مراحل بازجوئی، در تاریخ ۳۰ آذرماه ۱۴۰۰، با تودیع وثیقه آزاد شده بود.‌/ به نقل از شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان کشور،

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید