نامه سرگشاده نرگس محمدی به جاوید رحمان گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل

نرگس محمدی

نرگس محمدی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین با نگارش نامه ای خطاب به جاوید رحمان خواستار توقف سرکوب و ارعاب بر علیه شهروندان ایران شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ روز دوشنبه ۲۳ آبان ماه ۱۴۰۱، نرگس محمدی، فعال حقوق بشر و زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، در نامه ای سرگشاده خطاب به جاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران خواستار دستیابی به راهکاری برای توقف سرکوب، ارعاب و کشتار شهروندان ایران شد.

متن نامه سرگشاده نرگس محمدی در ادامه می آید

جناب آقای جاوید رحمان، گزارشگر محترم ویژه حقوق بشر در امور ایران

با سلام

این روزها شاهد گسترش و شدت نقض حقوق بشر در ایران و سرکوب حکومت علیه معترضان هستیم.

همواره در اعتراضات مردم، بازداشت‌های گسترده، ضرب و شتم و کشتار خیابانی مرحله سرکوب توسط حکومت بوده و سرکوب نهائی در برگزاری دادگاه‌های نمایشی و صدور احکام اعدام و زندان برای معترضان صورت گرفته‌است.

طبق اخبار و اطلاعات، تعدادی از آنها در سلول‌های انفرادی و تحت فشار به منظور گرفتن اعترافات اجباری قرار دارند.

اعترافات معترضان در دادگاه‌ها برای صدور احکام اعدام و برخی احکام سنگین می‌باشد که برای ایجاد رعب و وحشت و سرکوب خیزش مردمی صورت می‌گیرد.

حکومت به بهانه اجرای قانون مجازات اسلامی تحت عناوین قصاص، محاربه و افساد ‌فی‌الارض در دادگاه‌های غیر علنی به دنبال صدور احکام است.

این در حالی است که متهمان از حق دادرسی عادلانه ، دسترسی به وکیل انتخابی، ارتباط با خانواده، حتی حضور در بندهای عمومی محروم بوده و امکان رساندن صدای خود به هیچ نهاد حقوق بشری را ندارند و تحت اختیار نیروهای سرکوبگر امنیتی _ قضایی قرار دارند.

از جنابعالی تقاضا دارم تا از تمام قدرت و ظرفیت سازمان ملل متحد برای توقف بازداشت، شکنجه و صدور و اجرای احکام سنگین علیه معترضان بهره گرفته و با مخالفت فعال با اعدام مانع صدور و اجرای اعدام معترضان شوید.

همچنین به عنوان نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر از شما تقاضا دارم با توجه به شرایط تشدید سرکوب و نقض حقوق بشر توجه بیشتری برای ایجاد و امکان فعالیت نهادهای حقوق بشری و مدافعان این عرصه در ایران داشته باشید.

تلاش کنیم تا حقوق بشر در مناسبات حکومت ایگاه واقعی خود زا پیدا کند. تا راه ازادی برای مردم هموار شود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید