شهدخت خانجانی، توسط دادگاه تجدیدنظر استان سمنان به حبس و مجازات های تکمیلی محکوم شد

شهدخت خانجانی

شهدخت خانجانی، شهروند بهائی توسط شعبه هفتم دادگاه تجدیدنظر استان سمنان به یازده سال حبس و مجازات های تکمیلی محکوم شد. او پیش‌تر توسط دادگاه انقلاب سمنان به اتهام‌های تشکیل گروه و دسته به قصد برهم زدن امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام محاکمه شده بود.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، طی روزهای اخیر شهدخت خانجانی، شهروند بهائی ساکن سمنان به تحمل یازده سال حبس و مجازات های تکمیلی محکوم شد.

بر اساس این حکم که در تاریخ هفتم بهمن ماه، توسط شعبه هفتم دادگاه تجدیدنظر استان سمنان به ریاست جواد رییسی صادر و به خانم خانجانی ابلاغ شده، وی از بابت اتهام “تشکیل گروه و دسته به قصد برهم زدن امنیت کشور” به ده سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شده است. همچنین در باب مجازاتهای تکمیلی به دو سال منع عضویت و فعالیت در گروهها، احزاب و دسته جات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و به دو سال منع فعالیت در فضای مجازی محکوم شد.

با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ده سال زندان در خصوص خانم خانجانی قابل اجرا خواهد بود.

این شهروند بهائی پیشتر در پی رد درخواست واخواهی، توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سمنان از بابت اتهام “تشکیل گروه و دسته به قصد برهم زدن امنیت کشور” به ده سال حبس تعزیری، به اتهام “تبلیغ فرقه انحرافی و ضاله بهاییت” به پنج سال حبس تعزیری، از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری و پرداخت ۵۰ میلیون تومان جزای نقدی و از بابت مجازات تکمیلی به پانزده سال محرومیت از حقوق اجتماعی، دو سال منع عضویت و فعالیت در گروهها، احزاب و دسته جات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و به دو سال منع فعالیت در فضای مجازی محکوم شده بود.

در دادنامه ای که توسط شعبه هفتم دادگاه تجدیدنظر صادر شده آمده است؛ اتهام “تبلیغ فرقه انحرافی و ضاله بهاییت” خانم خانجانی در راستای اتهام “تشکیل گروه و دسته به قصد برهم زدن امنیت کشور” بوده که مستوجب مجازات جداگانه نیست، لذا پنج سال حبس تعزیری، پنجاه میلیون تومان جزای نقدی و پانزده سال محرومیت از حقوق اجتماعی از مجازات وی حذف شده است.

جلسه واخواهی این شهروند بهائی پیشتر در تاریخ نوزدهم شهریورماه سال جاری در شعبه اول دادگاه انقلاب سمنان برگزار شده بود.

خانم خانجانی در تاریخ هشت خردادماه، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت شد. ماموران ضمن تفتیش منزل، برخی از وسایل شخصی وی را ضبط کردند. او نهایتا چندی بعد با قرار تامین کیفری آزاد شده بود.

شهدخت خانجانی، شهروند بهائی، متولد ۱۳۵۵، ساکن سمنان و مادر دو فرزند است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید