تداوم بازداشت عصمت سلحشور پس از گذشت ۵ ماه

از وضعیت “عصمت سلحشور” که در اردیبهشت‌ماه سال جاری از سوی نیروهای حفاظت اطلاعات سپاه بازداشت شده بود، با گذشت بیش از پنج‌ماه هیچ اطلاعی در دست نیست.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، عصمت سلحشور فرزند خورشید از اهالی روستای فلکان از توابع منطقه‌ی مرگور ارومیه که در تاریخ ۴ اردیبهشت‌ماه سال  جاری از سوی حفاظت اطلاعات سپاه بازداشت شده بود، پس از گذشت بیش از ۵ماه هیچ اطلاعی نسبت به وضعیت این فعال سیاسی حاصل نشده و کماکان در بازداشتگاه این ارگان نگهداری می‌شود.

اتهام مطروحه علیه این شهروند “همکاری با احزاب کُردی” عنوان شده بود.

قبل‌تر یک منبع نزدیک به خانواده وی در گفتگو با کمپین گفته بود: “دو ماه پیش علت بازداشت عصمت را عدم همکاری استخباراتی او با آنها در رابطه با تحرکات احزاب کُردی در این منطقه و شناساندن اعضای تشکیلاتی عنوان کردند ولی هم اکنون گفته شده که اتهام وی همکاری با احزاب کُردی است”.

نیروهای امنیتی با هدف سرکوب فعالین کرد و ایجاد رعب و وحشت در منطقه همواره فعالان مدنی را همواره با اتهامات همکاری با احزاب کردی، تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی احضار و بازداشت کرده است.

این درحالی است که بسیاری از بازداشت شدگان اظهار میکنند که این اتهامات هیچ پایه و اساسی نداشته و اعترافات آنان تحت فشار بازجویان نیروهای امنیتی بوده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید