اولدوز قاسمی، جواد احمدی و امیر ستاری دوباره به دادگاه انقلاب احضار شدند/ سند

با شکایت معاون دادستان ارومیه اولدوز قاسمی، جواد احمدی‌یئکانلی و امیر ستاری‌رئوف دوباره به دادگاه انقلاب احضار شدند. در فرودین ماه سال جاری قاضی کیومرثی رییس شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری دو شهر نقده طی حکمی این سه شهروند ترک(آذربایجانی)را در این پرونده از اتهامات وارده تبرئه کرده بود.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، در پی شکایت معاون دادستان ارومیه و بر اساس احضاریه ابلاغ‌شده توسط سامانه الکترونیکی قوه قضاییه به اولدوز قاسمی، جواد احمدی یئکانلی و امیر ستاری از این شهروندان خواسته‌شده که در روز چهارشنبه ۱۷ مهرماه ۱۳۹۸، ساعت ۱۱ و نیم صبح جهت رسیدگی به اتهامات“اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در مراسم غیرقانونی و داشتن مدارک فرقه‌گرایی” در شعبه دادسرای عمومی و دادگاه انقلاب این شهر دوباره حاضر شوند.

یک منبع مطلع در این رابطه به کمپین گفت: «پدر امیر ستاری رئوف زندانی محبوس در زندان تبریز  برای باز پس گیری وثیقه سپرده‌شده به دادگاه نقده رفته بود، که در آنجا به وی گفته‌شده که با فشار نهادهای امنیتی  پرونده  پسرش دوباره به جریان افتاده است.»

جواد احمدی‌یئکانلی، اهل خوی، امیر ستاری‌رئوف، اهل تبریز و اولدوز قاسمی، اهل ارومیه  پیش‌تر در شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری دو شهرستان نقده به ریاست قاضی «کیومرثی» محاکمه شده و از اتهام وارده تبرئه شده بودند.

این رای روز شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹٨ در شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری ۲ شهرستان نقده به آن ها ابلاغ شده بود.

در تاریخ ۴ خردادماه ۹۷، این سه شهروند، به همراه چند تن دیگر از فعالان آذربایجان غربی در مراسم دوازدهمین سالگرد جان باختگان اعتراضات خرداد ۸۵ در گلزار شهدای شهرستان نقده و پس از اتمام مراسم توسط نیروهای امنیتی بازداشت و ساعاتی بعد همه بازداشت شدگان به غیر از این سه، آزاد شدند.

این سه فعال تُرک (آذربایجانی) نیز چند روز بعد به قرار وثیقه و تا زمان تشکیل دادگاه بصورت موقت آزاد شدند.

اولین جلسه رسیدگی به اتهامات مطروحه این پرونده در ۲۶ دی‌ماه ۹۷ و بدون حضور امیر ستاری که در زندان تبریز در حال گذراندن محکومیت خود است برگزار شده بود.

بیشتر بخوانید:

احضار سه فعال مدنی به دادگاه انقلاب نقده/ سند

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات، بازداشت شدگان مراسم چهارم خرداد نقده برگزار شد

احضار سه فعال مدنی به دادگاه انقلاب نقده

دادگاه سه فعال مدنی در شهرستان نقده برگزار شد

سه فعال مدنی در دادگاه شهرستان نقده تبرئه شدند

سه فعال مدنی در دادگاه شهرستان نقده تبرئه شدند

گزارشی از وضعیت امیر ستاری زندانی در اعتصاب غذا در زندان تبریز؛ صدور حکم ۵ سال زندان

اولدوز قاسمی، فعال مدنی ساکن ارومیه به تحمل‌ یک‌سال حبس تعزیری محکوم شد

احضار اولدوز قاسمی فعال مدنی ساکن ارومیه به دادگاه تجدیدنظر/ سند

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید