ابراهیم فیروزی نوکیش مسیحی پس از آزادی از زندان جهت اجرای حکم تبعید راهی شهرستان سرباز شد

ابراهیم فیروزی، نوکیش مسیحی که با پایان دوران محکومیت ۵ ساله‌اش از زندان رجایی‌شهر کرج آزاد شده‌بود، جهت اجرای حکم دو سال تبعید، عازم شهرستان سرباز واقع در جنوب شرقی استان سیستان و بلوچستان شد.

به گزارش محبت‌نیوز آقای فیروزی روز سه‌شنبه، ۲۱ آبان ماه، جهت اجرای بخش دوم حکم صادره دستگاه قضایی ایران خود را به مسئولان امنیتی و قضایی شهرستان سرباز معرفی کرده‌است.

دوران محکومیت زندان ابراهیم فیروزی روز شنبه ۴ آبان‌ماه به پایان رسید و بر اساس بخش دوم حکم صادره‌اش، باید به مدت دو سال جهت اجرای حکم تبعید در شهرستان سرباز در استان سیستان و بلوچستان ساکن شود.

ابراهیم فیروزی که حدود ۳۵ سال سن دارد یک کارگر تراشکاری ساکن رباط کریم است به عنوان قدیمی‌‌ترین زندانی مسیحی از سال ۱۳۹۰ تاکنون درگیر دادگاه و زندان است.

این نوکیش مسیحی به دلیل فعالیت‌های تبلیغی پس از دو بار احضار از سوی نهادهای امنیتی، دی ماه ۱۳۸۸ بازداشت و به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. به گفته منبع مطلع در بازجویی‌ها به او گفته بودند اگر اعلام کند مسلمان است، آزاد خواهد شد و در غیر این صورت محاکمه خواهد شد.

ابراهیم در این پرونده به دلیل گرویدن به مسیحیت و انجام فعالیت‌های تبلیغی به «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به مقدسات» متهم شد. او از اتهام توهین به مقدسات تبرئه شد ولی به اتهام تبلیغ علیه نظام، از سوی دادگاه انقلاب کرج به ۵ ماه حبس تعزیری و ۵ ماه حبس تعلیقی محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدیدنظر تایید شد و در ۱۸ خرداد ۱۳۹۰ از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

او اسفند ۱۳۹۱ نیز به اتهام تبلیغات مذهبی و توزیع کتاب‌هایی در باره مسیحیت، بازداشت و پس از دو ماه با سپردن وثیقه آزاد شد اما سال ۹۲ برای سومین بار بازداشت شد و از سوی دادگاه انقلاب شهرستان رباط کریم به اتهام «تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی»، «راه اندازی و هدایت تشکل انحرافی بشارتی مسیحیت» و راه اندازی سایت مسیحی، به یکسال حبس و دو سال تبعید به شهرستان سرباز واقع در استان سیستان و بلوچستان از استان‌های محروم کشور محکوم شد.

او در این مدت حتی یک روز مرخصی نداشت. آذر سال ۱۳۹۷ مادر او در بستر بیماری در فراغ فرزند جان سپرد اما به این نوکیش مسیحی زندانی اجازه ندادند در مراسم تشییع و تدفین مادرش شرکت کنند.
دوران محکومیت ابراهیم فیروزی به پایان رسید اما او برای دو سال به شهرستان سرباز در استان سیستان و بلوچستان تبعید خواهد شد.
خانواده فیروزی تلاش زیادی کردند تا حداقل او پس از آزادی زندان سه چهار روز مرخصی بگیرد و بعد خود را به شهرستان سرباز معرفی کند اما مشخص نیست با این درخواست موافقت می شود یا خیر.
منابع نزدیک به خانواده ابراهیم می‌‌گویند ماموران زندان صبح روز شنبه او را از زندان به گوشه‌‌ای از شهر کرج برده‌‌اند و در خیابان از ماشین پیاده‌‌اش کرده‌‌اند.

همچنین ابراهیم فیروزی به اتهام تشکیل گروه به قصد برهم زدن امنیت کشور به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد.
شرایط بد داخل زندان به وضعیت جسمی ابراهیم صدمات جدی زده است و او از نظر فیزیکی دچار ضعف شدید است. در طول دوران محکومیت نیز بارها از خدمات پزشکی محروم شد.

ابراهیم با وجود اینکه شرایط سختی در داخل زندان داشت و زیر شدیدترین فشارهای روحی و جسمی قرار داشت ار اعتراضات مردمی علیه جمهوری اسلامی از جمله اعتصاب کامیونداران حمایت کرد.

وی همچنین از صبح روز چهارشنبه ۹ دی ماه ۹۴، در پی بی توجهی مسوولین نسبت به خواسته های «ارژنگ داوودی» زندانی سیاسی و در حمایت از این زندانی سیاسی محبوس دربند ۱۰ این زندان دست به اعتصاب غذا زده‌بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

2 × 1 =