وریا دل انگیز فعال مدنی اهل مریوان راهی زندان شد

«وریا دل انگیز» فعال مدنی جهت گذراندن دوران محکومیت راهی زندان مریوان شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، «وریا دل انگیز» فعال مدنی اهل مریوان، که روز شنبه ۲۳ فروردین ماه ۱۳۹۹، از بابت اتهام «اخلال در نظم عمومی»، توسط دادگاه کیفری ۲ شهرستان مریوان به تحمل ۴ ماه حبس تعزیری و ۲۴ ضربه شلاق محکوم شده بود، امروز یکشنبه ۱۹ مردادماه ۱۳۹۹، جهت گذراندن دوران محکومیت راهی زندان مریوان شد.

«وریا دل انگیز»، در تاریخ ۴ مهر ماه ۱۳۹۶، در جریان مراسم شادی و پایکوبی به مناسبت برگزاری همه‌پرسی استقلال کردستان عراق، در شهرستان مریوان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان مرکزی سنندج منتقل شده بود. اتهام وی «تحریک مردم جهت ابراز شادی نسبت به برگزاری رفراندوم استقلال کردستان عراق» بود.

پیشتر گفته شده بود که وی در اعتراض به بلاتکلیفی‌اش دست به اعتصاب غذا زده است. او که این مدت را در مریوان و سنندج تحت بازجویی بوده است، در یک تماس تلفنی، توانسته‌ بود بازداشت خود را به اطلاع خانواده‌‌اش برساند.

این فعال مدنی، پس از طی مراحل بازجویی و تفهیم اتهام «اخلال در نظم عمومی»، در تاریخ ۱۵ آبان ماه ۱۳۹۶، با تودیع قرار وثیقه ۴۰ میلیون تومانی به طور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشت آزاد شد.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

سیزده − 9 =