اعتصاب غذای عباس لسانی در حمایت از یوسف کاری، زندانی سیاسی

عباس لسانی زندانی سیاسی تُرک (آذربایجانی) محبوس در زندان اردبیل، در حمایت از یوسف کاری دیگر زندانی سیاسی اعلام اعتصاب غذا کرد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، عباس لسانی زندانی سیاسی تُرک (آذربایجانی) در اعتراض به کارشکنی مسئولان قضایی در عدم اعطای مرخصی و نحوه برخورد دادیار ناظر بر زندان مرکزی اردبیل و همچنین در پشتیبانی از اعتصاب غذای یوسف کاری، دیگر زندانی سیاسی اعلام اعتصاب غذا کرد.

بر اساس این گزارش، علی رغم اینکه تمام روال جاری برای اعزام عباس لسانی به مرخصی انجام شده است، اما به دلیل کارشکنی مسئولان اداره اطلاعات و دادستانی اردبیل همچنان با اعطای مرخصی به این زندانی سیاسی مخالفت می شود.

پیشتر نیز در روز دوشنبه ۱۷ آذرماه ۱۳۹۹، یوسف‌کاری زندانی سیاسی همبند عباس‌لسانی طی تماسی که با آشنایانش داشته خبر داده بود که آقای لسانی به دلیل مشکل حاد ریوی، سرفه های شدید و بی وقفه، تنگی نفس و تنفس سخت، تب بالا، درد شدید و گرفتگی عضلات در بهداری زندان اردبیل تحت مراقبت درمانی قرار گرفته است.

یوسف کاری، دیگر زندانی سیاسی نیز روز چهارشنبه ۲۴ دی ماه ۱۳۹۹، در اعتراض به رفتارهای توهین آمیز مسئولان زندان و بی توجهی آنها به حقوق زندانیان سیاسی اعتصاب غذا کرده و روز یکشنبه ۲۸ دی ماه ۱۳۹۹، اعتصاب غذای خشک را شروع کرده است.

بر اساس گزارش دریافتی، صبح روز چهارشنبه ۲۴ دی ماه ۱۳۹۹، در پی احضار یوسف کاری به دفتر سپهری، دادیار ناظر زندان مرکزی اردبیل برای دریافت مرخصی استعلاجی این زندانی با عدم موافقت با مرخصی مواجه شده بود.

سپهری، ضمن مخالفت با اعطای مرخصی به این زندانی، شروع به هتاکی کرده و گفته بود که زندانیان سیاسی هیچ گونه حق و حقوقی ندارند و او حقوق آنها را به رسمیت نمی شناسد.

علی رغم موافقت عبدالله طباطبایی، دادستان عمومی و انقلاب استان اردبیل، برای اعطای مرخصی به یوسف کاری، این زندانی سیاسی به دلیل کارشکنی های مسئولان زندان اردبیل از حق استفاده از مرخصی محروم مانده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید