حکم دادگاه بدوی محمد مظفری ابلاغ شد

«محمد مظفری» هنرمند، فعال مدنی و عضو «سازمان دانشجویان و دانش‌آموختگان جبهه ملی ایران» روز دوشنبه ۳ خرداد ماه از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی «ابواقاسم صلواتی» به ۲ سال حبس تعزیری، ۲میلیون تومان جریمه نقدی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، جلسه رسیدگی به اتهامات این فعال مدنی پیش تر در روز سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ به همراه وکلای او آقای دکتر« نعمت احمدی» و خانم «زینب مظفری» در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی «صلواتی» برگزار و وکلا با دفاع از موکل خود لایحه دفاعیه خود را جهت بررسی به دادگاه ارائه کردند.

«محمد مظفری» به اتهام “تبلیغ علیه نظام”، “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی”، “توهین به رهبری”، “توهین به روحانیون”، “عضویت در گروه غیرقانونی سازمان دانشجویان و دانش‌آموختگان جبهه ملی ایران” و “حمایت از مادران پارک لاله”، در این شعبه مورد محاکمه قرار گرفت.

گفته شده مستند “این اتهامات (عضویت در سازمان دانشجویان و دانش آموختگان جبهه ملی ایران) و فعالیت‌های مسالمت آمیز دیگری نظیر دیدار با خانواده زندانیان سیاسی، همراهی با مادران پارک لاله و به اشتراک گذاشتن اخبار آنها بوده است.”

«محمد مظفری»، ۲۶ بهمن‌ماه ۱۳۹۳، بازداشت و به بند دو-الف، بازداشتگاه اطلاعات سپاه زندان اوین، منتقل شد. او پس از سه ماه و با پایان بازجویی‌ها به بند ۸ زندان اوین منتقل و در ۲۱ تیرماه ۱۳۹۴، پس از تحمل ۵ ماه بازداشت موقت به قید وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید