محمد علی زحمتکش، معلم بازنشسته همچنان در قرنطینه بازداشتگاه زندان عادل آباد شیراز

«محمدعلی زحمتکش» معلم بازنشسته و فعال صنفی معلمان استان فارس، علیرغم وعده مسئولان، همچنان در قرنطینه بازداشتگاه زندان عادل آباد شیراز به سر میبرد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، «محمدعلی زحمتکش»، فعال صنفی معلمان استان فارس، که از تاریخ هفتم اردیبهشت، پس از فشار فراوان به وثیقه‌گذار و با وعده مساعد مسئولان مبنی بر اعطای مرخصی و آزادی، خود را برای اجرای حکم یکسال حبس به زندان معرفی کرده بود، با گذشت بیش از بیست روز، همچنان در قرنطینه بازداشتگاه زندان عادل آباد شیراز به سر میبرد.

«محمدعلی زحمتکش»، پس از تحصن سراسری معلمان در روزهای سه‌شنبه ۲۲ و چهارشنبه ۲۳ آبان‌ماه سال ۱۳۹۷، از سوی نهادهای امنیتی بازداشت  و در تاریخ ۱۰ آذر همان سال با تامین وثیقه به صورت موقت آزاد شد.

این معلم بازنشسته، روز دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷، از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی ساداتی به اتهام “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران” به دو سال حبس تعزیری و  یک سال تبعید به شهرستان ارسنجان محکوم شده بود.

نامبرده روز سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت‌ماه ۹۸، بازداشت و جهت تحمل حبس راهی زندان عادل آباد شیراز شد. شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی ساداتی به اتهام “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران” این فعال صنفی را به دو سال حبس تعزیری و  یک سال تبعید به شهرستان ارسنجان محکوم کرده بود.

دادگاه تجدیدنظر در شیراز حکم دو سال حبس تعزیری «محمدعلی زحمتکش»، معلم بازنشسته و فعال صنفی فرهنگیان استان فارس را به ۸ ماه کاهش داد.

وی روز دوشنبه  ۲۵ شهریورماه ۱۳۹۸، با گذراندن حدود پنج ماه از دوران محکومیت هشت ماهه خود (با محاسبه دوران بازداشت قبلی) از زندان عادل‌آباد شیراز آزاد شد.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید